groshiАнтимонопольний комітет України провів засідання круглого столу з питання недобросовісної конкуренції на ринку надання позик фізичним особам шляхом адміністрування коштів учасників груп.

Засідання відбулося за участю голови Комітету Верховної ради України з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики Олександри Кужель, першого заступника голови Комітету Владислава Лук’янова, першого заступника голови АМКУ – державного уповноваженого Рафаеля Кузьміна, представників органів влади, силових структур, банківських установ, асоціацій, громадських організацій.

Дослідження ринку надання позик фізичним особам шляхом адміністрування коштів учасників груп є надзвичайно актуальним питанням, оскільки йдеться про надання суб’єктами господарювання позик та кредитів громадянам на сумнівних та привабливих умовах, що мають ознаки шахрайства, зокрема, введення в оману.

На думку Олександри Кужель, питання, що розглядаються учасниками засідання, можна віднести до питань національної безпеки, тому вимагають скоординованих дій і впровадження окремого службового розслідування та взяття під контроль чіткого планування заходів, що сприятиме закриттю таких організацій. Олександра Кужель впевнена, що сьогодні в першу чергу необхідно проаналізувати дії всіх державних службовців, які дозволили створення таких ситуацій.

Перший заступник голови Комітету Владислав Лук’янов зазначив, що основним механізмом припинення випадків оманливої реклами пов’язаних з послугами надання кредитів є притягнення до кримінальної відповідальності суб’єктів господарювання, що подають недостовірну рекламну інформацію, вводячи споживачів в оману шляхом шахрайства, і державних службовців, які допускають такі організації до здійснення господарської діяльності.

«Ми повинні поставити крапку над цим видом «шахрайської діяльності», і якщо для цього не вистачає законодавчої бази, то Комітет Верховної Ради України з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики готовий зробити все можливе для залучення таких суб’єктів господарювання до відповідальності, що тим самим відокремить добросовісних учасників ринку від тих учасників ринку, які не мають можливості виконувати свої обов’язки та використовують різні шахрайські операції» – зазначив Владислав Лук’янов.

За його словами результатом роботи має стати очищений ринок від таких шахрайських організацій, щоб захистити споживачів введених в оману та покарати тих, хто створює такі ситуації.

На першому етапі свого дослідження Антимонопольний комітет виявив більше 180 суб’єктів господарювання, в діях яких вбачаються ознаки введення споживачів в оману.

У засобах масової інформації, на рекламних стендах, у загальному транспорті поширюється оманлива реклама щодо надання грошей, позик, кредитів на надзвичайно привабливих умовах. Суть яких в тому, що «великі» гроші стали доступними, а оформлення займає лише 15 хвилин за наявності паспорту та ідентифікаційноного коду, при цьому клієнтів заманюють «вигідними» відсотками сплати та різноманітними акціями.

Наведені рекламні матеріали дозволяють приманювати клієнтів, адже споживач шукає варіанти «отримання» грошей на наче б то вигідних умовах. Гірше те, що пересічний громадянин впевнений, що йому вдасться отримати необхідні гроші та вирішити свої проблеми. Адже як підкреслила Олександра Кужель, людина звертає увагу на такі крайнощі, коли вона в біді, і будь-якими шляхами хоче вирішити свої проблеми, часто це відбувається, коли не вистачає грошей на лікування рідних, Найстрашнішим є той факт, що в кінцевому рахунку гроші споживач не отримав, та й ще втратив ті, що були ним вкладено як внесок, тобто замість позики громадяни ще й залишають свої гроші в таких шахрайських організаціях

«Якщо така діяльність відбувається, то вона вже з самого початку має шахрайські дії. Ми зі свого боку готові залучати до співпраці з правоохоронними органами та всіма зацікавленими органами влади. Антимонопольний комітет України разом з Комітетом Верховної Ради України з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики звернеться до Уряду з ініціативою створення робочих груп, які мають діяти на постійній основі, та за допомогою яких вдасться вплинути на діяльність шахрайських організацій, робити постійний аналіз стану цих питань, залучати регуляторні, правоохоронні та контролюючі органи, щоб на державному найвищому рівні боротися з таким проблемним питанням», – зазначив Рафаель Кузьмін.

Коментарі закриті.