З учорашнього дня жителі Землі можуть спостерігати парад планет – на невеликій ділянці небозводу зібралося відразу три планети: Венера, Марс і Сатурн.

525852
На невеликій ділянці небозводу зібралося відразу три планети: Венера, Марс і Сатурн.

Венеру, Марс і Сатурн в дні параду планет можна побачити в сузір’ї Діви, Меркурій ненадовго з’являється на небі після заходу сонця у сусідньому сузір’ї Лева.

Починаючи з 12 серпня, до них почне приєднуватися зростаючий Місяць, і тоді ж досягне піку головне космічне шоу серпня – метеорний потік Персеїди, коли за годину з неба падатимуть сотні метеорів – падаючих зірок.

“Парадом планет називають ситуацію, коли кілька планет виявляються досить близько одна до одної з точки зору земного спостерігача. Кажуть, що вони” шикуються в одну лінію “, але це занадто, краще сказати: ” по одну сторону від Сонця “, – сказав старший науковий співробітник Державного інституту імені Штернберга МГУ Володимир Сурдін.

Він зазначив, що у ЗМІ часто пов’язують ці події з якимись апокаліптичними подіями, проте подібні прогнози не мають під собою ніякого ґрунту.

“Можна не сумніватися, що ми ще не раз почуємо такі прогнози, що експлуатують основні інстинкти людини, на другому місці серед яких – страх”, – сказав учений.

Нагадаємо, 29 січня жителі Землі змогли побачити найяскравіший і найбільший Місяць в цьому році. Цього ж дня також відбулося так зване протистояння планет – Сонце, Земля і Марс вишикувалися в одну лінію.

За матеріалами Корреспондент.net.

Коментарі закриті.