У фермерському господарстві Бутенка вирощують страусівПро те, що у дягівського фермера Олексія Бутенка живуть страуси, відомо і в Менському районі, і в області та за її межами. Допитливий до усього нового, Олексій Іванович і тут відзначився.

І страва, і сувенір

Яйця страусів він дарує заїжджим гостям, учасникам численних семінарів, котрі регулярно відбуваються на базі Бутенкового фермерського господарства, та просто добрим друзям. Пощастило і мені – після останнього візиту до Дягови привезла такого екзота. Велике яєчко, важке! Неначе півцеглини. З міцною шкаралупою блідо-жовтуватого кольору.

Мені порадили просвердлити у ній дірочку і вилити яйце, а потім порожню шкаралупу висушити, попередньо витягнувши з яйця плівку. Можна навіть розмалювати, вставити пухнасті страусячі пір’їни – і вийдехіба ж такий сувенір!

Так і зробила. Омлет вийшов чудовий! За порадою господаря птахів, улила до яйця трохи мінеральної води – щоб пишнішим омлет вийшов. Звісно, і молочка, і борошна трохи, і солі. Усією родиною (а нас – четверо) за вечерею наїлися.

Один тато і чотири мами

Зараз у Бутенка живуть п’я­теро страусів – один тато і чотири мами». Нещодавно, а саме на День Конституції, у птахів нарешті вилупилося пташеня. Назвали символічно – Костею! Поклали п’ять яєць, а вилупився лише один малюк.

Яша (так страуса-тата звуть) першим кинувся висиджувати нащадків. І робив це дуже старенно. А коли відлучався, то кожна зі страусих по черзі змінювала його. Так і няньчать – усі гуртом.

Страус охороняє свій «гарем», не підпускає нікого, навіть Тетяну Горбову, котра їх доглядає і годує. А щоб когось із чужих – і поготів. Однак дуже поважає господаря: як тільки Олексій Іванович підійшов до вольєра, страус упав на коліна і став «танцювати». І крилами махав, і головою кивав. Радів! Та ближче підійти до нього страшно, адже дзьобне так, що мало не буде. Приміром, одне з євровікон у сараї він пробив. А грудьми легко розбиває шалівчину.

Страуси живуть років по 60, а буткенковим нині десь по вісім – 10 років. До речі, спочатку страусів чоловічої статі було двоє, та не помирили: Яша своєму супернику шию перебив. Тож з’їли страуса!

– М’ясо у нього на смак зовсім на птицю не схоже, – сміється фермер. – Корова коровою! Попоїли!

zp8497586rq

Коментарі закриті.