У вівторок керівництво району та представники громадськості Мени поклали квіти до погруддя Тараса Шевченка у міському парку з нагоди Дня соборності України.Це свято встановлене указом Президента України від 21 січня 1999 року.

У січні 1918 року була створена Українська Народна Республіка (УНР). А на територіях, що входили до складу Австро-Угорської імперії, утворена Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР). У грудні 1918 року лідери двох держав у Фастові підписали передоб’єднувальний договір. А 22 січня 1919 року цей договір, що увійшов в історію як Акт Злуки (Велика Злука), був оприлюднений у Києві на Софійській площі.

Це державне свято символізує єдність українських земель. І хоча державі тоді не вдалося зберегти незалежність, Акт Злуки став реальним втіленням вікової мрії українців про свою суверенну державу.

Єдиної Україна пробула недовго: важкий економічний і воєнний стан, взаємна недовіра політиків призвели до катастрофи. Вже через кілька місяців після проголошення Возз’єднання більшовики захопили Київ, Східну Галичину окупували поляки, а Закарпаття – Чехословаччина.

І хоча Акт Злуки 1919 року виявився декларативним, ідея соборності продовжувала жити. 22 січня 1990 року мільйони тоді ще радянських українців вишикувалися в живий ланцюг від Києва до Львова, відзначаючи День соборності.

Коментарі закриті.