Відпочинок у літній період асоціюється у нас з морем та літніми таборами. Та не завжди він може скластися так, як би нам хотілося.

Держпродспоживслужба надала рекомендації, що мають знати батьки перед тим, як відправляти дітей на відпочинок.

Для початку, перед покупкою путівки, батькам радятьт переконатися, що табір внесений до Державного реєстру дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. Для цього необхідно дізнатися повну назву установи, юридичну і фактичну адресу.

Перед поселенням батьки мають право ознайомитися з актом прийому дитячого оздоровчого табору, складеним комісією місцевої влади. В акті буде вказано, чи відповідає майбутнє місце відпочинку вашої дитини санітарним нормам, чи була в профілактичних цілях проведена дезінфекція, дератизація та дезінсекція, чи пройшов персонал медогляд і т. д.

Упевнившись в «нормальності» табору, батьки повинні перейти безпосередньо до зборів дитини. Для цього за три дні до поселення необхідно отримати довідку від сімейного лікаря про те, що дитина здорова і в найближчі дні не контактувала з хворими на інфекційні захворювання. У довідці має бути зазначено результати огляду дитини на педикульоз і коросту, наявність щеплень, хронічні патології і група з фізкультури.

У разі відхилень в стані здоров’я дитини батькам необхідно повідомити про це лікаря оздоровчого закладу і вихователів.

Під час збору валізи батьки повинні подбати про необхідні речі: засоби особистої гігієни, теплий одяг, кілька пар зручного взуття, головний убір.

Перед від’їздом з дитиною необхідно провести профілактичні бесіди щодо дотримання режиму дня, про виконання вимог вихователів, заборонити самовільно залишати табір або купатися у водоймах, а при виникненні проблем зі здоров’ям – одразу ж повідомити про це вихователя або медперсонал.

Коментарі закриті.