Чому не можна випалювати траву

Навесні, коли сходить сніг і оголюється грунт, а також пізньої осені, деякі з нас влаштовують пожежі, спалюючи суху траву. Люди, котрі заявляють, що випалювання торішньої трави потрібне, помиляються самі і вводять в оману інших. Кожен акт підпалу – це є злочин проти світу природи. Головна небезпека полягає в провокації лісових пожеж та руйнуванні природного середовища, – прес-служба ДЕІ у Чернігівській області.

Скрізь, де пройшов вогонь, не буде колишнього різнотрав’я. При випалюванні трави гине уся корисна мікрофлора грунту, що призводить до зниження її родючості. Крім того: їдкий дим від спалювання трави шкідливий для людей. До того ж в сухій траві часто таїться сміття, небезпечне для спалювання, – пластикові пляшки, пакети. Відбувається забруднення повітря важкими металами, які потім провокують захворювання органів дихання людини.

Чому не можна випалювати траву навесні і до чого це призводить:

1. Лісові та торф’яні пожежі

Лісова пожежа – це страшне лихо для будь-якого району країни. Окрім втрат вартості самої деревини, витрат на гасіння пожеж, сюди можна віднести втрати від зниження кількості кисню, фітонцидів, що виділяються лісом, погіршення якості, стану лісів, непридатність для використання їх в рекреаційних цілях та ін. Лісові пожежі знищують звірів, що живуть в лісах, і птахів, знижують приріст деревостоїв, послабляють лісові масиви, а потім усихаючі деревостої стають осередком шкідників і хвороб лісу.

Лісові пожежі несуть величезні економічні і екологічні втрати. Адже можуть згоріти будинки та цілі дачні селища, вибухнути газопроводи, машини, ушкодитися лінії електропередач.

2. Руйнування екосистеми

1) Під час випалювань вже починає рости трава, квіти. Кущі починають свій активний вегетативний період – тобто ростуть, хоча неозброєним оком цього і не видно.

2) Гинуть насіння рослин трави над поверхнею землі, на землі і насіння під землею. Насіння кожного виду рослин повинне проходити певний температурний режим для того, щоб зійти. Навіть незначне відхилення від норми може відбитися на їх схожості. Під час випалювання вони просто гинуть. Виживають лише кореневища рослин, що глибоко знаходяться в грунті.

3) В результаті випалювання сухої трави обідняється видовий склад лугової рослинності і тваринного світу. Скрізь, де пройшов вогонь, не буде вже колишнього різнотрав’я, бур’яни захоплять територію, що звільнилася.

4)Випалювання сухого травостою викликає загибель кладок і місць гніздових птахів таких як чайка, кропив’янка, бекас, очеретяна і звичайна вівсянки, польовий, лісовий і чубатий жайворонки, луговий коник. Гніздовий період цих птахів починається на початку квітня.

6) Трав’яні пожежі призводять до помітного зниження родючості грунту. Трав’яна пожежа не збільшує кількість мінеральних поживних речовин в грунті – вона лише вивільняє їх з сухої трави, робить доступними для живлення рослин. При цьому втрачаються азотні сполуки (основна частина запасеного в рослинності пов’язаного азоту вивільняється в атмосферу, стаючи для переважної більшості рослин недоступною), як втрачається і мертва органічна речовина грунту (що утворюється з відмираючих частин рослин, у тому числі власне сухої трави).

Скорочення кількості мертвої органічної речовини в грунті – головний чинник зниження грунтової родючості. Органічна речовина – гумус – забезпечує пористість і рихлість грунту, її вологоємкість, здатність утримувати елементи мінерального живлення рослин в тих формах, з яких вони можуть швидко вивільнятися в грунтовий розчин (що особливо важливе в період активного росту трави).

Отже, банальна людська необережність може завдати непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю людини. Тож давайте всі разом максимально зберігати навколишнє природне середовище заради здорового та щасливого майбутнього наших дітей.

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області нагадує, що за самовільне випалювання сухої рослинності передбачена адміністративна відповідальність. Відповідно до ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, – випалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у сумі від 170 до 340 грн., а на посадових осіб від 850 до 1190 грн. За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від 340 до 680 грн., на посадових осіб від 1190 до 1700 грн.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;Our generation has so many food sources available to us that shouldn’t beDeath would not set in immediately.sac birkin hermes
Print photos, if necessary.mcm bookbag
goal deficit to down Calgary Flames 8

It was men against boys.Jordan Pas Cher

Masters champion Jordan Spieth was three strokes clear after just three holes before his magical putting touch left him.mulberry outlet online uk
Newcomb was fired in 2013 for failing to meet training requirements, according to the department.Site De Chaussure Pas Cher
So tell us what you love, and let us do the rest.mulberry uk

”I’ll wait and see what (UEFA) decides.cheap ray ban glasses
You guys think I going.Jordan Femme Pas Cher

Second team defense: L De’Andre Ellison, Judson, Judson; Tristan Watson, Steele, sr.prada borse outlet

Коментарі закриті.