27 травня 2012 року в м. Щорсі відбулися вибори міського голови. Опитування показало, що більшість віддала перевагу чесності та порядності кандидата, його людяності й відданості інтересам місті та його мешканців.

До головних факторів цих виборів слід віднести наступні.

Високий інтелектуальний і загальнокультурний рівень мешканців м. Щорса. Практично всі опитані дуже чітко й аргументовано пояснювали мотивацію свого вибору.

В Щорсі існує добра традиція самовіддано працювати на інтереси громади, котру заклали попередні міські голови.

Керування районних чиновників, котрих призначають зверху і котрі працюють на інтереси верхів, забезпечило їм дуже низький рівень поваги та підтримки громади.

Рішення ряду обласних політичних організацій підтримати одного з найменш популярних кандидата, вкотре підтвердило абсолютну відірваність цього партійного керівництва не лише від інтересів людей, а і взагалі від реальностей життя.

Рішення радикальної партії Олега Ляшка підтримати того кандидата, котрого підтримують люди, результатом котрого стала потужна і високоякісна робота команди під керівництвом Василя Амельченка, що й забезпечило громаді м. Щорса можливість обрати якісного кандидата.

Що далі?                                                                

Спілкування з паном Романом показало переповненість його спільними з громадою планами розвитку. Чи вистачить розуму в обласних і районних чиновників допомагати громаді м. Щорса і його новообраному голові, невідомо. Цілком ймовірно, що вони продовжуватимуть політику 1917-го року «разрушим до основанья» – це може дуже сильно заважати. Але з кожним днем роль всіляких «начальників народу» стає меншою і меншою, а роль громад постійно зростає. І саме в рівні розвитку суспільної відповідальності громади м. Щорса запорука її майбутнього успішного розвитку, а запорука розвитку всієї України у чисельності та активності високорозвинутих громад.

Думаю, ми всі будемо уважно спостерігати за подальшим розвитком подій у місті Щорсі та за діяльністю новообраного міського голови. Також сподіваюся на те, що політичні й громадські структури, а також адекватні посадовці Чернігівщини тісно співпрацюватимуть з громадою міста Щорса та його міським головою – нам всім вкрай потрібні нові, сучасні стандарти суспільних взаємовідносин, нам вкрай потрібен розвиток територіальних громад і всієї України до сучасного цивілізаційного рівня розвитку.

Сергій Трегубенко

Цей матеріал розміщено на ПіК.

Доповнення для читачів сайту Нашого слова.

По доброму заздрю культурному рівню мешканців м. Щорса. Дуже хотів би, щоб і меняни так само чітко розуміли чого хочуть та як того досягти. Рівень небайдужості до спільної справи, до долі міста просто вражає. Щорс, це трохи інший, трохи вищий і більш культурний світ. Звісно, можна наших очільників відправляти у відрядження і в Прибалтику, і в розвинуті країни, але користі від того жодної не буде. Головне – це прагнення самих людей навести порядок у своїй свідомості, своєму місті, своїй країні. І обирати таких посадовців, котрі, замість намагання керувати народом, будуть об’єднувати його навколо спільних цінностей та цілей.
Зокрема, пан Роман поділився планами створення гарного сайту при міськраді, в тому числі й з форумом, для спільного обговорення всіх проблем з мешканцями міста.
Про те, що Менська міськрада намагається захиститися від виборців з допомогою безлічі заборон і міліції, я вже писав. Сподіваюся, процеси розвитку покращать життя як в Щорсі, так і в Мені та всій Україні.

 

Мітки: ,

Коментарі закриті.