Рік нинішній було оголошено Міжнародним роком волонтерів. У нашому районі добровільних помічників налічується 258 чоловік. Вони обслуговують понад дві тисячі осіб, які потребують сторонньої допомоги. Близько ста пенсіонерів роблять добру справу – опікуються старшими за свій вік, вони теж волонтери.

Служить прикладом

У районі створено волонтерський центр, який підпорядкований районній раді організації ветеранів України. Очолює його Анатолій Кишінька, колишній працівник міліції.

– Ми створили волонтерські групи у кожній первинній ветеранській організації, – розповідає Анатолій Степанович, – є вони і в школах. А ще плідно працює ветеранська група, принцип якої в тому, аби ветеран надавав допомогу ветерану.

Анатолій Кишінька власним прикладом демонструє, як це треба робити. Уже багато років надає допомогу сім’ям, в яких помер ветеран. Він збирає необхідні документи для поховання, отримує і передає рідним гроші. Згорьовані близькі не йдуть ні в лікарню, ні в РАГС, ні в Пенсійний фонд, ні на пошту – усі ці турботи бере на себе Анатолій Степанович.

А ще він організовує відвідини ветеранів у лікарнях і госпіталях, вдома. Приносять волонтери хворим продукти, свіжі газети і, звичайно ж, тепле слово.

Перукар, медсестра – теж волонтери

Територіальний центр організовує для літніх людей святкові обіди, концерти. У центрі працюють перукар, швачка, майстер по ремонту взуття. До послуг ветеранів – медсестра і масажист.

Працівники територіального центру сприяють, аби пенсіонери могли придбати молоко та хліб за більш прийнятними, ніж ринкові, цінами. У терцентрі створено чотири відділення. Одне з них – соціальної допомоги – надає 44 види послуг на дому. Кращими працівниками зарекомендували себе медична сестра Ольга Уруфова, перукар Світлана Бабченко, працівник з комплексного обслуговування та ремонту будинків Віталій Дем’яненко, соціальний працівник з Жовтневого Ольга Щеглова.

Центр тісно співпрацює з Червоним Хрестом – разом провели акцію «П’ять картоплин», під час якої зібрали 230 кілограмів картоплі і передали її п’ятьом пенсіонерам. Ще ветерани отримують від Червоного Хреста миючі засоби – мило, шампунь.

Медсестра терцентру Ольга Уруфова робить хворим ветеранам ін’єкції, вимірює тиск як у відділенні, так і вдома у пенсіонерів.

Відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги залучаються підприємства та організації до волонтерського руху, надання благодійної допомоги.

Не без уваги і постійного піклування проживають ветерани у Стольненському відділенні постійного та тимчасового перебування. Для них створені всі умови – чотириразове харчування, медичне обслуговування. У відділені чисто, тепло, діє санітарно-гігієнічний комплекс.

Тимурівці, козачата…

Учні шкіл – чи не найактивніші волонтери. Добре ця робота поставлена у Жовтневому, Киселівці, районній гімназії та міській школі імені Т.Г.Шевченка. Меняни похилого віку добре знають гімназистів Олексія Левшонка, Станіслава Кудіна, Костянтина Борисенка та Дениса Маринченка, а також учнів міської школи Олександра Бабича, Олексія Котченка та Євгенію Бондаренко. Ці діти входять до складу груп волонтерів, тимурівських команд, загонів милосердя, козачат.

Волонтари Киселівської школи (на фото) постійно опікуються матір’ю загиблого в Афганістані Сергія Титовського. А ще діти прибирають вулиці села, відвідують місцевий дитсадок, де виготовляють разом з його вихованцями іграшки, роздатковий матеріал.

Добре поставлена волонтерська робота і в Макошинській школі, а також у селищній благодійній організації «Нащадки АРАТТИ». Школярі і молодь опікуються ветеранами, прибирають берег Десни, організовують цікаві масові заходи для багатодітних родин, одиноких пенсіонерів, вихованців дитсадка.

Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно у волонтерському русі, за що неодноразово відзначався як районною владою, так і обласною. На базі молодіжного центру організовувалися семінари, практикуми для соціальних працівників області по поширенню досвіду волонтерського руху.

На нещодавньому спеціальному засіданні президії районної ради ветеранської організації і волонтерського центру, яке відбулося у райдержадміністрації, перший заступник голови РДА Володимир Василенко високо оцінив роботу волонтерського центру, відзначив кращих добровільних помічників, які служать і старим, і малим.

Коментарі закриті.