Вода – найціннiший природний ресурс. Вона вiдiграє виняткову роль у процесах обмiну речовин, що становлять основу життя. Водою населення забезпечується від централізованих та децентралізованих джерел (колодязі, каптажі, артезіанські колодязі).

 

Якість води у колодязі визначається згідно Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10) затверджених наказом МОЗ України 12.05.2010року №400 та залежить від його місця розташування, стану прилеглої території, наявності поряд джерел забруднення, санітарно-технічного стану самого колодязя та здійснення заходів щодо належного його утримання.

 

Вплив нітратів на організм людини полягає у тому, що надходячи до травного каналу з водою, вони під впливом кишкової мікрофлори відновлюються в нітрити. Останні потрапляють у кров і блокують гемоглобін шляхом утворення метгемоглобіну, що не здатний вступати в зворотну реакцію з киснем і переносити його.

 

Отже, що більше гемоглобіну перетворилося на метгемоглобін, то менша киснева ємкість крові. Якщо нітрати надходять в організм дорослих у надмірних, але не дуже високих дозах, концентрація метгемоглобіну збільшується незначно. Це майже не позначається на стані здоров’я, проте у хворих на анемію або серцево-судинні захворювання можуть посилитися прояви гіпоксії. Однак у немовлят та дітей, особливо першого року життя, спостерігається дефіцит ферментів, які перетворюють метгемоглобін, що призводить до його накопичення. Саме тому, що менша дитина, то тяжче перебігає хвороба. У разі накопичення метгемоглобіну знижується насичення артеріальної крові киснем, виникає кисневе голодування. Якщо кількість метгемоглобіну перевищує 50% від загальної кількості гемоглобіну, організм може загинути від гіпоксії центральної нервової системи.

 

Підвищений вміст нітратів у воді сприяє підвищенню ризику щодо онкологічної захворюваності населення. Для покращення якості води необхідно звернути увагу на можливі джерела забруднення розташовані саме на Вашій, прилеглій до колодязя території та усунути їх, при необхідності провести ремонт та очищення колодязя. Необхідно двічі на рік, у весняно-осінній період, проводити профілактичну дезінфекцію води у колодязі.

 

Доводимо до Вашого відома, що з метою профілактики виникнення водно- нітратної метгемоглобінемії серед дітей, взірці води, де мешкають вагітні та породіллі Менського району приймаються на базі Менського РЛВ ЧМрВ ДУ «Чернігівський ОЛЦ МОЗ України» щодня, крім п ятниці з 8.00-13.00 години. Об єм води, що необхідний для дослідження -1,0-1,5 л води.

 

Адреса Менського РЛВ ЧМрВ ДУ «Чернігівський ОЛЦ МОЗ України»:

м. Мена, вул. Вокзальна (колишня Воровського), 9-а.
телефон: 3-30-05.

Коментарі закриті.