Влітку дитсадки закриватимуться на ремонт і відпустки
Т. в. о. завідувача менського дитсадка «Сонечко» Тетяна Богданьок зайшла навідати найменшеньких вихованців, серед яких є і тимчасові «приймачки» з дитсадка ім. Щорса.
Призупинення роботи дитсадків на час літніх ремонтів практикується ще з радянських часів. Щоправда, тоді це робилося частково, про це попереджували заздалегідь, а діток, яких рідні були не в змозі десь прилаштувати, все ж таки забирали в одну зведену групу.

У місті легше

«Будь ласка, напишіть, чому закривають на літо дитячий садок у Городищі? Куди дівати дітей?..» Це смс-повідомлення стало приводом для дослідження ситуації в цілому по Менщині. Першою посадовою особою, з ким спілкувалося «Наше слово», був міський голова Федір Фесюн.

– У місті дошкільні дитячі заклади тимчасово припинятимуть роботу десь на місяць, але не всі одночасно, а по графіку, – розповів мер. – Цього тижня в дитсадку імені Щорса проходили ремонтні роботи, а з 1 липня він закриється на місяць і всі його працівники, крім сторожів, підуть у відпустки. Діти з цього дитсадка за бажанням батьків або залишатимуться вдома, або зможуть ходити до двох інших – імені Гагаріна та «Сонечко». Вони зараз приймають дітей, а з 28 липня по 30 серпня будуть закриті. Такий графік дає можливість зекономити кошти, без зайвого поспіху зробити ремонт, а також позбавить потреби шукати заміну працівникам на час відпусток.

Для міських мам певні незручності, звичайно, є, але не безвихідь.

Шерше ля фам – для сільських мам

У перекладі з французької цей вислів значить «шукайте жінку». І бажано – досвідчену, розумну і лагідну. Найкраще – з родичів, ідеальний варіант – любляча ваше чадо рідна бабуся. Бо дитсадки орієнтовно на місяць закриватимуть не лише в Городищі, а й у Стольному, Березні.

З 10 червня по 1 липня не відвідують свій дошкільний заклад макошинські діти – там зараз ремонт. У Семенівці, Феськівці, Волосківцях, Локнистому, Дягові дитсадки закриватимуться на період від одного до кількох тижнів – також на ремонти. Про це повідомили редакції у відділі освіти Менської РДА.

До речі, у селі знайти заміну працівникові дитсадка на час відпустки (на місяць) – це проблема. Бо там вихователька чи кухар інколи працюють на 0,5 посадового окладу (невеликого, до речі), а законодавство вимагає, щоб вони мали, крім відповідної освіти та навиків роботи, ще й санітарну книжку.

Тетяна Міщенко, секретар Городищенської сільської ради (сільський голова у відпустці), підтвердила:

– У Городищі дитсадок закривається з 1 липня по 4 серпня. За цей період його працівники зроблять поточний ремонт і відбудуть свої відпустки. Кошти на заміну відпускників у нас не передбачені.

Тож, шановні сільські матусі, заздалегідь для своїх донечок і синочків шукайте нянь, бо, крім них, вам допомогти нікому.

А перспектива залишається

– Усі дитсадки фінансуються з місцевих бюджетів, – пояснив «Нашому слову» начальник відділу освіти Менської райдержадміністрації Леонід Литовченко. – Тож коли їм тимчасово припиняти роботу, теж вирішують на місцях. Звичайно, це вимушений крок, батькам це приносить і додаткові клопоти, і незручності, тому й робити його я б рекомендував за погодженням з батьками. Загалом же у районі певні труднощі у фінансуванні дошкільних дитячих закладів є, але жодного з них закривати не планується. Навпаки, якщо нормально проходитимуть проплати по казначейству, то вже восени відкриємо дитсадок у Миколаївці – там роботи залишилось небагато. В перспективі – відкриття дошкільних закладів у Блистові та Осьмаках.

Коментарі закриті.