Національний банк хоче обмежити розрахунки готівкоюНаціональний банк України відповідно до Плану заходів з підвищення рівня фінансової грамотності населення України на 2013 рік спільно з Міністерством освіти і науки України протягом липня-серпня цього року організовує проведення з дітьми та підлітками, які перебувають у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, циклу занять на основі курсів “Фінансова грамотність” та “Фінансове виховання”.

Як зазначив заступник начальника управління Національного банку України в Чернігівський області Геннадій Анатолійович Риженко: «Сучасне життя вимагає від нас вміння орієнтуватися в сьогоднішньому фінансовому просторі з безліччю пропозицій. І саме ази фінансової грамотності допоможуть громадянам України приймати зважені рішення щодо власних витрат та заощаджень. Освічені громадяни, у тому числі й фінансово, є запорукою фінансово незалежної країни. Тому держава зацікавлена в реалізації програм з підвищення рівня фінансової грамотності населення».

На Чернігівщині інтерактивні заняття на теми: «Особистий і сімейний бюджет», «Заощадження», «Особиста фінансова безпека і кібер-безпека» проходять у Позаміському оздоровчому таборі “Барвінок” Городнянської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Чернігівської області, Відокремленому структурному підрозділі – відділенні дитячого оздоровлення санаторного типу “Дружба” Чернігівської міської лікарні №1 Чернігівської міської ради та у Дитячому позаміському закладі оздоровлення та відпочинку “Мрія”.

Наразі з метою підвищення фінансової грамотності населення України реалізуються такі проекти, як експериментальне викладання курсу “Фінансова грамотність” у 10 класах загальноосвітніх шкіл України за підтримки FINREP, викладання факультативного шкільного курсу “Фінансове виховання” для 7, 8 класів, всеукраїнський медіа-тур Незалежної асоціації банків України, всеукраїнський презентаційний тур шкільного курсу “Фінансова грамотність”.

Нагадаємо, що Національний банк України затвердив План заходів, створений як складова частина Стратегії реформування системи захисту прав споживачів на ринках фінансових послуг на 2012 – 2017 роки. План заходів з підвищення рівня фінансової грамотності населення України на 2013 рік є логічним продовженням відповідної діяльності Національного банку України в попередні роки.

Планом заходів передбачається реалізація низки масштабних просвітницьких проектів, орієнтованих на різні верстви населення. Реалізація цих проектів відбуватиметься за участю та підтримки партнерів Національного банку України – галузевих асоціацій, громадських об’єднань, органів державної влади, міжнародних організацій. Зокрема з цією метою Національний банк України співпрацює з Незалежною асоціацією банків України, представниками Програми розвитку фінансового сектору USAID/FINREP II та учасниками Громадської ініціативи “Національна мережа фінансової просвіти”.

Проект Національного банку України з викладання основ фінансової грамотності в дитячих таборах відпочинку реалізується спільно з Міністерством освіти і науки України та банками-партнерами – Приват Банк і Platinum Bank.

Коментарі закриті.