zernoУ першій декаді липня хлібороби Менщини розпочали збирання ранніх зернових.

Як повідомили «Нашому слову» в управлінні агропромислового розвитку Менської РДА, цього року в районі підлягають збиранню, зокрема, озимої пшениці – 6 807 га, жита – 3 868, ячменю – 1 141, ярої пшениці – 523, вівса – 1 814, зернобобових – 873, гречки – 638, проса – 641, кукурудзи на зерно – 10 316 га.

Під житом, пшеницею, вівсом проти минулорічного площі трохи зменшені, під ячменем і кукурудзою – збільшені.

Станом на 17 липня урожайність зернових у районі становила 34,5 ц/га.

Найбільші виробники зерна, як і в минулі роки – ТОВ «Олстасльон», ТОВ «Праця Стольне», ТОВ «Зернятко», ТОВ «Агроресурс-2006», ТОВ «Щорссільгоспсервіс», ФГ «Бу­тенко», ск «Авангард», ск «Куковицький», ТОВ «Успіх-Мена», ск «Миколаївський».

Урожайність зернових непогана, на рівні минулого року. Всього зерна прогнозується отримати десь 95 тисяч тонн, з них ранньої групи – 40 – 45 тисяч тонн при урожайності в межах 30 центнерів з гектара.

Щодо забезпеченості технікою, то в районі є 118 комбайнів різних марок, у тому числі й іноземного виробництва. Нашим сільгоспвиробникам пропонують свої технічні послуги на час жнив багато приватних фірм, а також Державна продовольча компанія.

Питання ж реалізації зерна на сьогодні повністю відкрите, бо ринок ще не сформувався. За останніми даними, ціна на пшеницю четвертого і п’ятого класів складає 1 500 – 1 550 гривень за тонну. Це дуже дешево. Тож урожай збирають, а продавати його господарства не поспішають.

У сільгоспвиробників Менщини є певна кількість приміщень, хоч і не сертифікованих, для зберігання зерна, тож там воно й буде до певного часу. Частина урожаю, звичайно ж, надійде на зберігання на Менське хлібоприймальне підприємство, яке до роботи також повністю готове.

Коментарі закриті.