Национальный-УниверситетТакі результати світового рейтингу американської компанії Webometrics, пише Голос Столиці.

Крім Київського національного університету імені Шевченка, у першу п’ятірку українського списку увійшли Київський політехнічний університет, Харківський університет ім. Каразіна, Національний педагогічний університет ім. Драгоманова, а також Національний університет біоресурсів і природокористування України.

До слова, цього року українські вузи отримали більше півтора мільйонів заяв від абітурієнтів. Чималий відсоток заяв надійшло саме через інтернет. Найбільше документів вступники подали до Київського національного університету ім. Шевченка – більше 50-ти тисяч. Слідом за ним йдуть КПІ та Львівський національний університет ім. Івана Франка.

Подати документи через інтернет в Україні стало можливим лише торік. Тому не обходиться без проблем. Що цікаво, створюють їх самі абітурієнти тим, що не можуть визначитися, яку професію хочуть отримати – говорить Олександр Востряков, відповідальний секретар приймальної комісії Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.

«Кількість абітурієнтів трохи менша, ніж минулого року, не суттєво. Більше людей користуються електронною формою подачі заявки, і це призвело до того, що черг в цьому році взагалі не було. Цікавий випадок, коли людина подає на економіку підприємств і на філологію. Як можна подавати одночасно на два цих напрямки? Ось спочатку люди подали на економіку підприємств оригінали документів на бюджет, а потім прийшли, забрали і понесли їх у Києво-Могилянську академію на спеціальність «філологія». Тобто, це означає, що люди до останнього моменту не знають, ким вони взагалі хочуть бути. Не розуміють особливості професії, не зовсім розуміють своє місце в майбутньому», – сказав він.

11 серпня 2013 всі університети України видадуть накази про зарахування абітурієнтів на бюджетну форму навчання. З оновленими рейтинговими списками можна ознайомитися на стендах приймальних комісій та офіційних сайтах вищих навчальних закладів.

Коментарі закриті.