Міністерство охорони здоров’я оприлюднило наказ про введення обов’язкового щорічного медичного огляду громадян. Таким чином, в МОЗ сподіваються отримати повне уявлення про стан здоров’я населення, пише Коммерсантъ-Украина в статті під назвою МОЗ оголосив загальну диспансеризацію.

Оприлюднений наказ про диспансеризацію населення є одним із заходів державної програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги до 2011 року, схваленої Верховною Радою 22 січня.

За даними газети, диспансеризація буде полягати в проходженні громадянами щорічного медичного огляду з проведенням лабораторного обстеження для своєчасного виявлення захворювань. Передбачається, що дільничний лікар буде планувати медогляди всіх громадян, що проживають на території обслуговування поліклініки, і вести персоніфікований облік тих, хто пройшов диспансеризацію.

У рамках медогляду обов’язковими будуть вимірювання росту, ваги, артеріального тиску, перевірка гостроти слуху та зору, аналіз крові і сечі, рентген грудної клітки, мамографія та ультразвукове обстеження простати для чоловіків. Результати досліджень будуть записуватися в спеціальну анкету, розроблену Міністерством охорони здоров’я.

Зараз диспансеризацію або профогляди проходять діти в дошкільних установах, школярі, студенти, співробітники шкідливого виробництва, а також вагітні та чорнобильці. Але в МОЗ вважають, що найчастіше вона проводиться формально – люди просто беруть довідки зі штампами Здоровий, не знаючи стану свого здоров’я.

Як повідомила Ъ заступник директора департаменту розвитку медичної допомоги МОЗ Зоя Крушинська, за допомогою загальної диспансеризації відомство розраховує отримати реальну картину про стан здоров’я українців: “Медогляди будуть проводитися серед всіх вікових груп. В областях планується створити виїзні бригади, які будуть проводити диспансеризацію жителів сіл” .

За словами Крушинської, зараз наказ проходить реєстрацію в Мін’юсті, після чого набуде чинності. “За попередніми підрахунками всеукраїнська диспансеризація обійдеться приблизно в 6 млрд грн. Після того, як ця цифра буде узгоджена в Кабміні, розпочнеться реалізація програми”, – додала Крушинська, зазначивши, що диспансеризацію населення можна чекати вже в 2011 році.

Нагадаємо, в минулому році колишній міністр охорони здоров’я Василь Князевич пропонував ввести жорсткі заходи для спонукання громадян до проходження медогляду і дотримання здорового способу життя: законодавчо обмежити можливості осіб, що не пройшли медогляд, у страхуванні, кредитуванні, при прийомі на роботу та навчання.

Раніше повідомлялося, що Міносвіти планує провести обстеження стану фізичного здоров’я школярів. Як повідомив міністр освіти і науки Дмитро Табачник, це пов’язано зі збільшенням нещасних випадків на уроках фізкультури.

Коментарі закриті.