З якого віку починається старість? Остання таблиця, в якій наводиться класифікація вікових груп, виглядає так: люди молоді – до 44 років, середнього віку – до 59 років, старіючі громадяни – до 74, «молоді» довгожителі – до 89, «старі» довгожителі – понад 90 років.

Старіння населення в Україні має дещо деформований характер, що пов’язано з падінням народжуваності. І це негативно впливає на майбутнє суспільства, впевнена лікар, відповідальний за обслуговування ветеранів війни по Менському району, Валентина Московська.

За дослідженнями геронтологів, наша країна має показники, м’яко кажучи, нерадісні: за даними ООН, українці живуть менше, ніж громадяни більшості африканських країн. Середня тривалість життя в Україні – 68 років. Для чоловіків – 62, для жінок – 74 роки. Ще у 1990 році ця цифра була вищою.

Кожен п’ятий житель перейшов 60-літній поріг, кожен п’ятий із цього числа – самотній, і така ж кількість із них потребує сторонньої медичної і соціально-побутової допомоги. Якщо оцінювати здоров’я цієї категорії громадян за шкалою Всесвітньої організації охорони здоров’я, то жодного немолодого українця назвати здоровим не можна. Більше того, у середньому на кожного з них припадає по чотири – п’ять одночасних хронічних захворювань.

Нині в Менському районі проживає 11 770 людей у віці 60 років та старших, із них за дев’ять місяців 2010 року 7 670 осіб пройшли медичні профілактичні огляди. Виявилося, що всі ці люди мають не один діагноз. Стаціонарно пролікувалися 1 852 хворих, у госпіталі інвалідів війни у Чернігові – 64.

Значна частина з цих громадян – одинокі люди, котрі потребують не тільки матеріальної підтримки, а й постійного стороннього догляду. Безумовно, турбота про них не повинна мати епізодичний характер. Вона їм необхідна, як ковток свіжого повітря: щодня, щохвилини, щомиті. І важливо, щоб про літніх людей ми піклувалися постійно, а не раз на рік, у День людей похилого віку, котрий ми відзначали 1 жовтня.

Коментарі закриті.