Експерти з інших країн, окрім Росії, теж перевірять українські сири.

Про це у понеділок повідомив голова Державної ветфітослужби Ігор Бісюк, пише “Українська правда” з посиланням на УНІАН.

Він зазначив, що Держветслужба звернулася “у деякі інші країни із проханням взяти “сліпі” зразки для того, щоб вони дали нам свої результати, і хочемо порівняти, чи наші результати будуть збігатися з їхніми”.

“Ті результати досліджень, які ми маємо зараз, дають підстави нам сміливо говорити, що у наших сирах рослинних жирів немає”, – підкреслив він.

За його словами, “це не тільки ми говоримо, це говорять і незалежні експерти, і незалежні лабораторії, “Укрметртестстандарт”, лабораторії ветеринарної медицини тощо. Але ми повинні звірити наше законодавство щодо методик проведення досліджень”.

На думку головного ветеринара, “те, що відбулося, – я вважаю, що це звичайний робочий момент. Призупинено постачання з трьох підприємств, але на сьогодні на ринок Росії продукцію постачають 18 молочних підприємств”.

Бісюк нагадав, що міністр аграрної політики Микола Присяжнюк зустрічався із головою Роспоживнагляду геннадієм Онищенком і домовився “про співпрацю на рівні експертів”.

Як відомо, минулого четверга Присяжнюк і Онищенко домовилися про те, що російські спеціалісти перевірять виробників українських сирів. Пізніше міністр агрополітики спрогнозував, що проблема буде вирішена протягом 10-12 діб.

Втім, невдовзі Онищенко заявив, що у зв’язку із заявами українського прем’єра Миколи Азарова та очільника МЗС Костянтина Грищенка Росія призупиняє виконання домовленостей з приводу рішення “сирної проблеми”, які були досягнуті з міністром агрополітики Миколою Присяжнюком.

Грищенко на це заявив, що така реакція підсилює підозри в політичному підґрунті “сирної проблеми”.

Як відомо, 7 лютого Росія призупинила ввіз сирів українських виробників ПП “Прометей” (Чернігівська область), АТ “Пирятинський сирзавод” (Полтавська область) і ТОВ “Гадячсир” (Полтавська область).

За словами Онищенка, ця продукція не відповідає російським вимогам технічного регламенту на молочну продукцію та молоко.

Коментарі закриті.