11 березня у Менському зоопарку народилася самочка-ослиця Григорівна — бо татко-віслюк зветься Гришкою (його вже встигли поміняти на іншого віслюка). Мама новонародженої — Мальвіна.

12 березня віслюченя ще невпевнено топчеться біля мами. Ніжки тремтять. А воно таке маленьке, гарненьке, світле. Мимоволі пригадується біблейська історія про те, як на молодому віслюку в Єрусалим заїхав Ісус Христос. Було це у Вербну неділю. Віслюка Ісус обрав недаремно, адже він — символ миру та добра. Може, добрий знак, що Григорівна народилася за три тижні до Вербної неділі (цього року вона припадає на 5 квітня). Якраз підросте — і на Єрусалим.

Поки Мальвіна скубе сіно, Григорівна тягнеться до мами, сосе молоко.

Поряд з новонародженою топчеться ослиця Машка. їй уже три тижні. Машка жвава, вертлява, охоче тягнеться до рук.

— Тепер у нас шестеро віслюків, — говорить заступник директора зоопарку Леонід Воробей. — їдять сіно, мішку: додаємо овес, муку, комбікорм.

— Ще поповнення чекаєте?

— Чекаємо, та називати, кого, не буду, щоб не наврочити, — каже Леонід Іванович. І веде по зоопарку. — Мавпи у нас чогось не розмножуються, — продовжує. — Може, умови не підходять. Хоча завезли нову парочку — на неї є надія на продовження роду.

Зебра Мартін поки що сам, нема йому пари. Обіцяла «Асканія-Нова» (заповідник у Херсонській області), але поки в них народжуються тільки самці. Ми вже третій рік на черзі.

У леопардихи Джесіки почався шлюбний період. А леопард Оскар чогось її не хоче. Вона до нього і так і сяк — а він ні в яку. (Так і в людей буває. — Авт.).

Ведмеді вже прокидаються. Самці майже і не лягали, а самки Ніка (котра танцює) та Кнопа вже трохи походять, та ще прилягають. В’ялі поки.

У минулому році було поповнення в оленів, бізонів, поні, верблюдів, лам, куланів.

— Куди діваєте поповнення? Продаєте?

— У більшості випадків міняємо. Часто з доплатою, бо всі тварини такі дорогі!

— Як цього року з кормом?

— Вистачає. Усі проплати ідуть вчасно.

— Вартість квитка у зоопарк не змінилася?

— Ні, дехто й так жаліється, що дорого (14 гривень — дорослий і 7 — дитячий квиток. — Авт.). Восьмого-дев’ятого була хороша погода, завітало багато людей. Особливо дев’ятого — більше сотні відвідувачів. Для прохолодного весняного дня це дуже добре. Влітку, звичайно, людей більше.

Вікторія Товстоног

Коментарі закриті.