Явка виборців на місцевих виборах станом на 15.00 у середньому в Україні становила 28,8%, заявив голова Центральної виборчої комісії (ЦВК) Володимир Шаповал.

При цьому він наголосив, що інформація є неофіційною і її було отримано в телефонному режимі від тервиборчкомів, які, у свою чергу, в такому ж режимі отримали її від дільничних виборчкомів.

Шаповал зазначив, що явка на місцевих виборах є значно нижчою, ніж на минулих президентських. Зокрема, у першому турі на президентських виборах явка виборців на 15.00 становила 49,85%, а в другому – 47,6%. Водночас, за його словами, це є нормальною для європейських країн практикою, оскільки там також явка на місцеві вибори значно нижче, ніж на загальнонаціональні.

Найнижча явка зафіксована в Чернівецькій області – 21,2%, найвища – у Черкаській області – 35%.

В. Шаповал також заявив, що до ЦВК офіційної інформація про будь-які порушення на виборах не надходило. При цьому він наголосив, що ЦВК не вивчає інформаційних повідомлень, які з’являються у ЗМІ, інформує Інтерфакс-Україна.

Відповідаючи на запитання журналістів, В. Шаповал висловив сподівання, що перші результати виборів з’являться у понеділок. Він також нагадав, що офіційні результати виборів тервиборчкоми мають встановити не пізніше ніж о 24,00, 5 листопада.

Коментарі закриті.