У сирі «Прометей» знайшли антибіотикАнтибіотик окситетрациклін виявив Росспоживнагляд у сирі приватного підприємства «Консалтингова фірма «Прометей» компанії «Мілкіленд», заводи якого розташовані й на території Чернігівщини. Зокрема, одне з найбільших сирних виробництв «Мілкіленду» — Менський сирзавод.

Починаючи з 27 травня продукція цього підприємства та ще одного — «Гадячсир» потрапила під посилений лабораторний контроль. Перевіряється кожна партія продукції, призначена для збуту в Росії. Якщо протягом трьох місяців порушень не буде, підприємства знімуть з контролю.

— Антибіотику молочній продукції заборонений не тільки російським, а й українським законодавством, — розповів начальник головного управління ветмедицини в Чернігівській області Віктор Кульбако. — Якщо з’їсти таку продукцію кілька разів, шкоди для здоров’я не буде ніякої. Та якщо вживати регулярно, організм звикне до антибіотика, й інші антибіотики не діятимуть.

Окситетрациклін застосовується у ветеринарії при лікуванні, наприклад, маститів у корів. Після таких уколів не можна здавати молоко 10 днів. Але недобросовісний господар міг здати молоко від корови, яку лікують від запалення вимені.

Або антибіотик у молоко міг додати недобросовісний здавач сировини, щоб зменшити бактеріальне обсіменіння.

Молоко перевіряють на заводі, а готову продукцію — Київський науково-дослідний інститут санітарно-ветеринарної експертизи. Але перевірки проводять вибірково. 80 відсотків молока «Мілкіленду» надходить з приватного сектора. Це близько 30 тисяч молокоздавачів. Проконтролювати всіх неможливо. Та й накладно — один аналіз на антибіотики коштує близько 500 гривень.

Це вже друге за два роки зауваження Росії щодо якості українських сирів. У лютому 2012 року Росспоживнагляд заборонив увезення української продукції через те, що в ній нібито виявили пальмову олію. Від цього постраждали чотири заводи, в тому числі й Менський. Але після обстеження виробництва російськими фахівцями звинувачення були зняті.

Геннадій Гнип, тижневик “Вісник Ч”.

Коментарі закриті.