Станом на 1 листопада нинішнього року на диспансерному обліку в районі перебуває 18 ВІЛ-інфікованих дорослих і четверо дітей. Хворі на СНІД чотири жителі району: одна дитина і троє дорослих.
Про це «Нашому слову» повідомила районний лікар-інфекціоніст Лідія Мартиненко.
Цьогоріч Всесвітній день боротьби зі СНІДом 1 грудня проводиться під гаслом: «Через обізнаність населення до подолання епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу!»
Не захворіти на ВІЛ-інфекцію/СНІД допоможуть знання та безпечна поведінка кожного. Тому основна увага у сфері профілактики приділяється формуванню у молоді засад здорового способу життя, сексуальної культури, відмови від вживання наркотиків.
Основні шляхи передачі ВІЛ-інфекції:
– статевий – при незахищеному (без презерватива) статевому контакті;
– парентеральний – при користуванні одним шприцом та голкою серед споживачів ін’єкційних наркотиків;
– від ВІЛ-інфікованої матері до дитини під час вагітності, пологів, у разі годування груддю.
Клінічні ознаки СНІДу виявляються через три – п’ять років після зараження. Можливі симптоми: швидка стомлюваність, нічна пітливість, збільшення лімфатичних вузлів, лихоманка, раптова втрата ваги, діарея, кашель, грибкові ураження шкіри та слизових оболонок. В подальшому виникає запалення легень, туберкульоз, злоякісні пухлини. Усе це призводить до смерті хворого.
При поліклінічному відділенні центральної райлікарні працює кабінет довіри, де можна пройти добровільне консультування, тестування на ВІЛ, а також за бажанням пацієнта пройти анонімне обстеження.