20093768_500x375Менська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка та районна гімназія закриваються через епідемію ГРВІ і грипу на карантин з 29 січня по 5 лютого включно, – про це батьків учнів повідомили вчителі навчальних закладів.

Дитсадки працюватимуть у звичному режимі.

Організуйте карантин правильно

Якщо в будинку з’явився хворий, потрібно зробити все, щоб зменшити концентрацію вірусу в повітрі і обмежити потрапляння інфекції на домашні предмети побуту. Для цього влаштуйте карантин за всіма правилами.

  • Ізоляція хворого допоможе уникнути розповсюдження хвороботворної інфекції по будинку. Виділіть для “потерпілого”; окрему кімнату, вхід в яку без особливої потреби для інших членів сім’ї повинен бути заборонений.
  • Провітрювання. Не забувайте запускати в кімнату хворого свіже повітря. Так ви значно зменшите концентрацію збудників хвороби в кімнаті. Рекомендується провітрювати приміщення 3-4 рази на день по 20-30 хвилин.
  • Гігієна приміщення – дуже важливий пункт при карантині. У пилу хвороботворні віруси накопичуються, відповідно щоденне вологе прибирання допоможе значно зменшити концентрацію хвороботворних часток.
  • Окремий посуд. Виділіть хворому окремий набір посуду: виделка, ложка, ніж, тарілка, чашка. Слідкуйте, щоб ніхто не використав ці предмети. Обдавайте періодично їх окропом.
  • Окремий рушник. Рушник тоже повинен належати тільки хворому і знаходитися в його кімнаті.
  • Одноразові хустки. Краще користуватися одноразовими хустинками, складати використані екземпляри в поліетиленовий пакет і своєчасно викидати.
  • Марлева пов’язка для тих, хто доглядає. При контакті з хворим треба одягати марлеву пов’язку, яку необхідно міняти щодня.

Хворий особливо заразний під час інкубаційного періоду, коли він ще не підозрює про хворобу, і в перші 5-7 днів хвороби. Ризик заразитися остаточно зникає тільки, коли нормалізується температура тіла.

Карантин потрібен не тільки для того, щоб не заразити оточуючих. Посидіти вдома корисно і «грипуючому». Лікарі стверджують, що потрібно вилежати хворобу, інакше сильно зростає ризик розвитку ускладнень.

Коментарі закриті.