лікарЗа 6 міс. 2016 року в Чернігівській  області зареєстровано14 випадків захворювання на лептоспіроз (6 в минулому році), інтенсивний показник по області – 1,3  на 100 тис. населення (Україна 6 міс. – 0,1).  Захворювань серед дітей та смертельних випадків не було.
Випадки лептоспірозу зареєстровані серед мешканців Бобровицького (1), Борзнянського (3), Менського (4), Ічнянського (1), Прилуцького (2) районів та мм. Прилуки (2), Чернігів (1). При епідрозслідуванні встановлено, що зараження постраждалих сталося, ймовірно, при догляді за домашніми тваринами при наявності гризунів в господарствах.
Лептоспіроз – гостре інфекційне захворювання людей і тварин, спричиняється збудником лептоспірою, характеризується ураженням печінки, нирок, м’язів і супроводжується  гарячкою.
Джерелом інфекції для людей є хворі і перехворілі тварини, гризуни, які виділяють лептоспір із сечею і заражають навколишнє середовище. Основними носіями збудника лептоспірозу у природніх вогнищах є щурі, польові миші. Захворювання від людини до людини не передається.
Зараження на лептоспіроз відбувається під час купання, пиття води з відкритих водоймищ, риболовлі, польових робіт, при вживанні продуктів харчування, забруднених сечею гризунів , при догляді за домашніми тваринами при наявності гризунів в господарствах..
В організм людини збудник проникає через пошкоджену шкіру і слизові оболонки порожнини рота, очей, носа, травного каналу.
Характерна літньо-осіння сезонність захворювання.
Початок хвороби раптовий, температура підвищується, різка слабість, ломота в усьому тілі, біль у крижах, суглобах, м’язах, нерідко – нудота і блювання. М’язовий біль настільки інтенсивний, що хворий інколи насилу рухається.зменшується  кількість сечі аж до її відсутності.
Особливо важко проходить захворювання, викликане “пацюковою” лептоспірою.
Захворювання на лептоспіроз може призвести до тяжких наслідків, бо інколи недуга перебігає тяжко, з ускладненнями на нирки, печінку, очі. При несвоєчасному зверненні за медичною допомогою хвороба нерідко приводить до смерті.
З метою профілактики лептоспірозу проводиться знищення гризунів. Необхідно знищувати пацюків та мишей, захищати продуктові склади, комори, житло, інші об’єкти від проникнення всередину них гризунів. Харчові відходи слід збирати в герметичне закриті ємкості. Перебуваючи в заболочених місцевостях, на риболовлі чи полюванні, доглядаючи за хворою худобою, слід особливо ретельно виконувати правила особистої гігієни, взувати гумові або кирзові чоботи,не купатись у забруднених водоймах, не пити води з невідомих джерел;

Слід пам’ятати, що ризик зараження зростає під час купання при наявності на тілі подряпин, ран.

Ні в якому разі не можна займатися самолікуванням!

Завідувач Менського РЛВ Чернігівського МрВ ДУ «Чернігівський ОЛЦ ДСЕСУ» Юлія Зеркаль.

Коментарі закриті.