– На горищі ми підставили посуд, застелили плівку, – показує Галина Слабченко, – але це все одно не врятувало від води.

Під час відлиги були затоплені квартири Галини Слабченко та деяких інших жителів багатоповерхівки по вулиці Жовтневій, 2.

Розбудила вода

– Проснулася пів на шосту ранку від шуму крапель, – бідкається Галина Слабченко. – Побачила, що підлога кімнати залита водою. Волога стікала по стінах. У мене був справжній шок! Дах протікав і раніше, але не так сильно.

Квартира Галини Петрівни знаходиться на п’ятому поверсі і тому постраждала найбільше. Проте дісталося і мешканцям нижніх поверхів.

Сусідка постраждалої Тетяна Нирковська показує свою квартиру. Зіпсовані меблі, облізлі шпалери та обсипана штукатурка. А ще – запах сирості. У таких умовах неможливо жити, але і ремонт починати немає сенсу, не полагодивши спочатку дах.

В очікуванні весни

– Ще на початку минулого року ми просили в міській раді і райдержадміністрації грошей на ремонт даху, – розказує голова об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) Валентина Катайло. – Проте нічого не отримали. У райдержадміністрації нам розповіли, що держава виділяє новоствореним ОСББ гроші для ремонту. Пояснили, що треба зробити для отримання цієї допомоги. Уже взимку ми почали збір необхідних документів: замовили кошторис ремонтних робіт, проектну документацію. Часу на їх виготовлення знадобилося багато. Ще й довелося переробляти деякі документи через помилку організації, яка їх виготовляла. Так пройшло літо.

Згідно з розробленим кошторисом ремонт даху мав обійтися у 100 тисяч гривень. Хоча з часу його виготовлення ціни на будматеріали зросли.

– У вересні в райдержадміністрації нам сказали, що державні гроші вже надійшли, залишається тільки знайти будівельну організацію, – каже Валентина Іванівна. – До нас стали приїжджати представники чернігівських будівельних фірм. Роздивлялися дах, обіцяли взятися за ремонт. Ми підготувалися, навіть антени з даху поприбирали. Та роботу так ніхто і не розпочав. Можливо, їх не влаштувала сума оплати.

У листопаді пішли дощі і квартири почало заливати. Ми знову звернулися до райдержадміністрації. Там сказали, що у цьому році погода вже не дозволить зробити ремонт. Тож чекаємо весну.

А якщо скинутися?

«Наше слово» поцікавилося у керівника ОСББ, чи не розглядався варіант самостійного ремонту даху, за власні кошти, не чекаючи державної допомоги? Для того, щоб назбирати 100 тисяч гривень, достатньо, щоб кожна з 60 квартир скинулася в середньому по 1700 гривень.

– Наші мешканці не стануть скидатися, – переконана Валентина Катайло. – У нас живе багато пенсіонерів. Де ж їм узяти такі суми? До того ж, члени нашого об’єднання і так сплачують внески – по одній гривні за квадратний метр на місяць. Але цих грошей вистачає лише на невеличкий косметичний ремонт, лампочки у під’їздах тощо.

Коментарі закриті.