У Мені трьох порушників вигнали з тестування
Біля Менської школи ім. Т.Г. Шевченка вже зранку юрмився чималенький гурт випускників. Після 10.00 учасників почали пропускати до приміщення.

Тестування з української мови і літератури відбулося 24 квітня. Очікується, що його результати оприлюднять до 15 травня. А поки що майбутні абітурієнти та їхні вчителі аналізують відповіді й підраховують потенційну кількість балів.

– Цього року абітурієнти Менщини проходили тестування з української мови та літератури у міській школі імені Шевченка, – повідомила спеціаліст першої категорії відділу освіти Менської РДА Сніжана Лисиця. – Було зареєстровано 303 учасники, з’явилися 297. Це 262 оди­надцяти­класники та 35 випуск­ників минулих років. Сам процес пройшов на належному рівні. Були й порушники: під час технологічної перерви у трьох учасників тестування за допомогою металошукача виявили мобільні телефони. Тож роботи цих «неслухів» анулювали, самих їх від ЗНО відсторонили.

Уже в понеділок зранку на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти з’явилася інформація про те, що після оголошення рішення Комісії з визначення правильних відповідей надійшла велика кількість звернень про незгоду із затвердженими результатами відповідей на деякі питання. Тому очікується ще один висновок Комісії.

За словами Сніжани Лисиці, офіційних звернень чи скарг з цього приводу у Мені не надходило.

Ось як оцінюють тестування з української мови і літератури його учасники.

Галина ПЕТРИК – викладач української мови та літератури міської школи ім. Т.Г. Шевченка:

– Цього року було кілька нововведень. Як правило, тести складали після отримання атестату, а тепер навпаки. Все тому, що бал ЗНО переводиться в 12-бальну шкалу, і на базі написаного тесту відповідно виставляється оцінка за державну підсумкову атестацію з української мови та літератури. Нелегко медалістам: якщо напишуть на дев’ять балів, дається лишень срібна медаль, на вісім – не нагороджують зовсім. Система переведення балів досі невідома.

Надскладних завдань, на думку педагога, не було. З учнями усе повторили, тож для старанної дитини, вважає, тест був посильним.

Лілія ДОБРИДЕНЬ – випускниця міської школи ім. Т.Г. Шевченка:

– Перший тест у цьому році для мене видався складним. Особливо завдання з української мови. Найважчим у тесті з мови був текст: із усіх питань до нього реально було можливо відповісти тільки десь на два, решта була незрозуміло сформульована. Часу на написання мені майже вистачило. Готувалася цілий рік з репетитором і сама. Відмінного результату не чекаю точно, але сподіваюся, що все буде добре.

Анастасія БЕЗУГЛА – випускниця Дягівської школи:

– Я не можу сказати, що було дуже важко. Більше лякало, що це перший тест, я дуже хвилювалась. Особисто для мене складними були завдання з мови, а література порадувала: питання лаконічні й легкі. Відведеного часу було вдосталь, коли я закінчила, то залишалося ще півгодини. Найбільше часу забрав твір. Готувалась до ЗНО у репетитора, хоча і сама вдома перечитувала все по сто разів. Очікування, звичайно, позитивні. Перевіривши наступного дня тест, упевнилася, що у мене правильні відповіді переважають.

Анастасія ВОЙЛО – випускниця міської школи ім. Т.Г. Шевченка:

– Найскладнішими виявилися завдання з літератури, у яких вимагалося встановити відповідність між головним героєм і напрямом твору. Уже порахувала бали. За тести 69 виходить. Ще, якщо твір доплюсувати, то, сподіваюся, 170 точно буде.

Дарина ГАЛІЧЕНКО – випускниця міської школи ім. Т.Г. Шевченка:

– Тестування було складним, на мою думку. Всі кажуть, що непосильними виявилися завдання з мови, але мені важче було з літератури. Часу на написання не вистачило. Здається, написала не надто добре.

Коментарі закриті.