Щорічно в другу суботу травня відзначають Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією.

У Менському центрі первинної медико-санітарної 17 травня за ініціативи головного лікаря Наталії Корнієнко в середмісті працював пункт вимірювання артеріального тиску, де всі бажаючі мали змогу безкоштовно виміряти свій артеріальний тиск.

Загалом за час роботи пункту виміряти свій тиск виявили бажання 92 жителі Мени та Менського району. З них 29 осіб мали проблеми з тиском.

Сестра медична, яка проводила вимірювання, роз’яснювала, до якого сімейного лікаря звертатися та що робити в разі високого чи низького артеріального тиску.

Також під час спілкування з жителями району проводилась роз’яснювальна робота по підписанню декларацій з сімейними лікарями.

Що ж таке артеріальна гіпертензія?

Артеріальна гіпертензія (підвищення артеріального тиску) – один зі станів, що належать до так званих «хвороб цивілізації». Вважається, що понад 1,5 мільярда людей у всьому світі страждають на артеріальну гіпертензію, у 60% населення принаймні один раз у житті виявляють підвищення артеріального тиску, близько 40% хворих не знають показників свого артеріального тиску.

За останніми рекомендаціями МОЗ України, нормою вважається показник артеріального тиску 120/80 мм. рт. ст. Підвищеним є тиск до 129/89 мм. рт. ст., а за умови тривалого підвищення показника до 130/80 мм. рт. ст. встановлюється діагноз артеріальна гіпертензія першого ступеня.

Гіпертонічна хвороба є найбільш поширеним захворюванням серед патології серцево-судинної системи і посідає перше місце в структурі непрацездатності, інвалідності та смертності населення. Україна належить до країн з дуже високим ступенем поширення артеріальної гіпертензії.

Найчастішими ускладненнями АГ є гострі порушення мозкового кровообігу (інсульти), інфаркт міокарду, ішемічна хвороба серця, крововиливи у сітківку ока, аневризми судин, стеноз судин нирок, нефросклероз, ниркова недостатність.

Стрес, малорухливий спосіб життя, неправильне харчування, надлишкова вага, зловживання алкоголем, паління – все це є факторами ризику гіпертонічної хвороби.

Почніть з вимірювання артеріального тиску. Не займайтеся самолікуванням, зверніться до фахівця для індивідуального підбору препаратів! Лише свідоме ставлення до свого здоров’я та правильно підібрана терапія дають позитивний результат.

Один коментар