У Львові ділилися досвідом розвитку малих міст
На міжнародну конференцію до Львова з’їхалися близько 80 учасників. Окрім Юрія Стальниченка участь також взяв Березнянський селищний голова Володимир Павленко.
Керівники територіальних громад та представники малих міст України збиралися нещодавно у Львові на міжнародній конференції, аби обговорити найактуальніші проб­леми та поділитися досвідом їх вирішення.

– На конференції були підняті питання розвитку малих міст у контексті європейської перспективи, – розповідає заступник Менського міського голови Юрій Стальниченко, кот­рий представляв нашу громаду. – Україна підписала з Європейським Союзом договір про асоціацію, добровільно взяла на себе зобов’язання запровадити європейські принципи врядування, децентралізувати управління державою та створити умови для розвитку місцевого самоврядування. Це формує нові виклики і відкриває нові можливості для українських міст щодо накопичення коштів для розвитку територій, отримання технічної, фінансової допомоги. Однак спроможність малих міст до використання нових можливостей поки що є низькою, керівники органів самоврядування та їх персонал потребують нових знань та ознайомлення з європейським досвідом муніципального розвитку.

За словами Юрія Стальниченка, перші кроки на цьому шляху здійснюються у рамках проектів «Сталого розвитку малих міст Львівської, Дніпропетровської, Чернігівської та Івано-Франківської областей», які реалізовувалися ГО «Інститут врядування» та Центром європейського менеджменту за підтримки місцевої влади та Фонду Ганса Зайделя у 2011 – 2014 роках.

– Яким чином подібні проекти та конференції можуть позитивно вплинути на розвиток конкретно нашої Мени? Далеко нам ще до рівня тієї самої Німеччини…

– Справді, далеко. Однак потрібно рухатися у напрямку, який приведе нашу громаду до сталого розвитку. Насправді не так вже й важливо, у якому регіоні знаходиться те чи інше невелике місто на зразок нашої Мени – проблеми у них однакові. Тож обмін досвідом завжди корисний. На конференції ми обговорювали питання децентралізації влади та підвищення організаційної спроможності органів місцевого самоврядування; розвитку міст в умовах обмежених ресурсів; системного підходу до розвитку громади через залучення до управління містом.

Учасники конференції також ознайомилися з німецьким досвідом налагодження взаємодії центральних органів влади з органами місцевого самоврядування, з роботою фонду Ганса Зайделя «На службі демократії, миру та розвитку».

– Цікавою була ідея організації міжмуніципальних об’єднань для вирішення спеціальних комунальних завдань – утилізації відходів, очищення стоків, – говорить Юрій Стальниченко. – Це якби, приміром, громадам Мени та Макошине об’єднати свої зусилля у вирішенні цих питань. Така співпраця пішла б на користь. Також на конференції мою увагу привернула цікава ідея щодо озеленення міста: щороку випускники одного з сіл на Івано-Франківщині гуртом саджають деревця. Таким чином залишають пам’ять про себе й роб­лять корисну справу.

З досвіду малих міст інших регіонів України та країн Європи у нашій Мені можна було б запозичити й ідею створення молодіжного виконкому – як громадської ініціативи. Саме молодь, підприємці міста у змозі подавати корисні та перспективні ідеї.

Коментарі закриті.