З 1 квітня на Чернігівщині запроваджено нову систему оплати електроенергії. Працівники РЕМу посилаються на Правила користування електроенергією для населення та додаткові угоди, укладені між «Чернігівобленерго» та споживачами.

За новими правилами, у квітні люди мають сплатити за спожиту у березні електроенергію і зробити поточний (плановий) платіж за нинішній місяць. За словами РЕМівців, квітень буде найскладнішим для споживачів. Але з наступного місяця вони платитимуть тільки за поточні обсяги споживання електроенергії.

Заступник директора РЕМ Роман Гамениця розповів про нововведення більш детально:

– Раніше було так: наприклад, у лютому люди споживали електроенергію, але платили за неї протягом березня, тобто, з запізненням, інколи майже на місяць. При цьому ВАТ ЕК «Чернігівобленерго», купуючи електроенергію на оптовому ринку, платило за неї одразу. У результаті енергопостачальник мав брати кредити, а потім виплачувати відсотки. Хоча ці кошти можна було б направити на розвиток енергетичних об’єктів.

Тож у квітні для населення була запроваджена нова система оплати електроенергії. Юридичні особи перейшли на цю систему розрахунків ще раніше.

Планові платежі вираховуються відповідно до минулорічного середньомісячного споживання електроенергії. Наприклад, якщо у квітні минулого року споживач «спалив» 150 кВт/год, то сума планового платежу у квітні нинішнього року дорівнює вартості 150 кВт/год.

Кожен споживач мав отримати інформацію з розрахунками його середньомісячних платежів за рік. Якщо хтось не отримав таких даних, але хоче їх дізнатися, то можна зателефонувати у РЕМ за телефоном 2-24-11.

Для того, щоб встановити інші розміри поточних платежів, треба прийти до РЕМу і написати заяву. Можна обрати будь-який плановий платіж.

Проте, як і раніше, працівники РЕМу ходитимуть по оселях і зніматимуть показники електролічильників. Якщо реальний розмір «спаленої» електроенергії виявиться більшим, ніж оплачений при поточному платежі, то наступний рахунок буде збільшений на недоотриману суму. Якщо людина використає менше електроенергії, ніж заплановано, то наступний рахунок буде зменшений.

За словами Романа Миколайовича, протягом останнього року працівники РЕМу, розносячи по домівках рахунки про оплату, укладали зі споживачами електроенергії угоди про внесення доповнень до Договору про користування електричною енергією. Новації введені, зокрема, на підставі цих договорів.

За інформацією РЕМ, наша область стала другою в Україні, яка ввела планові платежі за електроенергію.

А Ви укладали додаткову угоду з РЕМом?

Коментарі закриті.