У Городищі звучала поезія Олексія Довгого і лунали пісні Одразу два свята завітали до теплого і затишного Будинку культури Городища – 85-річчя культосвітнього закладу і пошанування хліборобів.

Славне село і люди його

На території Городищенської громади працюють дев’ять сільськогосподарських формувань – фермерські господарства Віктора Ковбаси, «Серп-2013», Юрія Погребного, «Велос-2012», «Сіверагромаяк», «Зоря», «Сила», СТОВ «Олстас-льон» та СТОВ «Щорсагросервіс». Воно й не дивно, адже у Городищі землі родючі.

Тому й урочистості розпочалися вшануванням людей праці. Теплим словом було згадано заслуженого працівника сільського господарства Ганну Довгу, орденоносця Ніну Сушко. А ще пошанували світлу пам’ять воїна-афганця Валерія Яцухна, який поліг смертю хоробрих на чужій землі.

Городище пишається своїми вихідцями, які стали знаними в Україні і за її межами. Це – поет Олексій Довгий, викладач політехнічного університету, що в Чернігові, Михайло Куц, викладач Вінницького педуніверситету Ніна Іваницька, науковці, вчені, державні діячі великої родини Кістяківських та інші.

Хліборобів з професійним святом вітали сільський голова Сергій Краєвенко, представник СТОВ «Олстас-льон» Сергій Олифіренко та інші. Для людей праці прозвучали пісні у виконанні жіночого вокального ансамблю Городищенського Будинку культури, а танцями порадували учні місцевої школи.

Вірш Олексія Довгого про хліб і широкий лан, про землю і руки, які її плекають, прочитала завідувач сільської бібліотеки Людмила Яцухно.

Пісню в дарунок

На святі було згадано далеко не всіх, хто за 85 років існування Будинку культури ніс до людей українську пісню, драматичну виставу і запальний танок. Пам’ять людська не здатна втримати за такий великий проміжок часу прізвища та імена усіх директорів і художніх керівників культосвітнього закладу, а також кіномеханіків і завідувачів бібліотеки…

Керівник відділу культури і туризму Менської райдержадміністрації Юлія Лукаш, вітаючи працівників Будинку культури з ювілеєм, вручила культосвітньому закладу Почесну грамоту РДА, а в подарунок виконала пісню.

До пісенних вітань і мелодійних дарунків долучилися директор районного Будинку культури Наталія Підлипська, жіночий вокальний ансамбль «Мелодія» і квартет районного Будинку культури. Віншували зі святом городищан і аматори з Дягови.

Городищенський культосвітній заклад тісно співпрацює з місцевою школою – учнями і вчителями. Усі вони вітали іменинників зі сцени гарними піснями і запальними та веселими танками.

Та справжнім незабутнім подарунком для всіх, хто прийшов на свято, був виступ учасників естрадно-циркової студії «Фієста». Шквал оплесків вдячних глядачів супроводжував усі виступи юних циркачів, акробатів і повітряних гімнастів. Для «Фієсти» сцена сільського Будинку культури виявилася замалою для деяких номерів програми, тому учасники показували своє мистецтво просто у глядацькій залі.

Коментарі закриті.