OLYMPUS DIGITAL CAMERAЧитачі «Вісника Ч» скаржаться, що цього року колорадський жук на диво живучий. Уже кілька разів пробували труїти. І «Конфідором» поливали, і «Наповалом», і «Антижуком». Але хижий ворог все одно суне на картоплю, нищить листя, залишаючи самі цурпалки.

— Сьогодні з колорадським жуком боротися складніше, — визнає проблему фермер Олексій Бутенко з села Дягова Менського району. — Препарати виробляються в Китаї, а фасуються в Україні, тому важко поручитися за їхню якість. Виробники, яким замовляють отруту бізнесмени з Росії та України, економлять діючу речовину.

По-друге, змінився клімат, високі температури й часті зливи швидко нейтралізують дію препаратів. По-третє — колоради звикли до імідаклоприду, який є діючою речовиною у переважній більшості інсектицидів. Обіцяють, що от-от з’являться препарати з іншою діючою речовиною.

Але поки їх немає, рекомендую дотримуватися кількох правил:

1. Труїти ввечері, коли не жарко, або в хмарну погоду без дощу.

2. Використовувати препарати відомих світових виробників «Байєр», «Сингента», «Басф», купувати їх у фірмових магазинах. Якщо звичайна доза не допомагає, її треба збільшувати. В Україні норми кількості інсектицидів найсуворіші. В інших країнах вони в два-три рази більші. Тому без особливої шкоди для здоров’я людини, але з більш вражаючим ефектом для колорадів можна вдвічі збільшити концентрацію отрути.

3. Застосовувати прилипачі. Щоб препарат довше тримався на рослині, треба використовувати прилипачі. Це може бути розчин звичайного господарського мила або спеціальний препарат, що продається там же, де й отрута. Наприклад, «Тренд». Спочатку у воді літньої температури треба розчинити отруту і тільки потім додати прилипач.

Геннадій Гнип, тижневик «Вісник Ч» №24 (1466)

Коментарі закриті.