Дивувати місцевих дітей та дорослих різними творчими цікавинками увійшло вже у добру традицію керівника стольненського гуртка гончарства районної СЮТ Олега Луцука. Сам – людина творча і неординарна, майстер-гончар має багато друзів, які володіють найрізноманітнішими мистецтвами. Боді-арт, аерографія, бісероплетіння, вишивка стрічками і багато-багато іншого.
Створені… фарбопультом
Минулого місяця почесних гостей у Стольному було особливо густо.
– Ще дев’ятого листопада приїздили до нас Ігор та Тетяна Суботіни, – розповідає керівник гуртка гончарів. – Це подружжя художників, що працюють у сучасних стилях. Вони проводили майстер-клас, правда, в основному для учасників нашого гуртка.
Тетяна Суботіна працює в авангардному стилі боді-арт. Для тих, хто не знає: це малювання, тільки на тілі людини. Діти були просто у захваті, і малюнки на щоці чи руці довго не хотіли змивати.
Ігор Суботін познайомив гуртківців з аерографією. Це вид образотворчого мистецтва, в якому картина створюється спеціальним інструментом – аерографом (фарбопультом). Розпорошуючи фарбу, художник малює зображення. Аерографічні картинки зараз можна часто побачити на автомобілях. Майстри роблять такі зображення, що здаються живим, ведучи себе по-різному залежно від рівня освітлення, кута зору і навіть швидкості руху автомобіля. Користуючись мініатюрним фарбопультом, Ігор Суботін за якихось 40 хвилин створив на листках оргаліту чотири справжні картини, виконані у різних жанрах.
Танок на велосипеді
А 12 листопада біля стольненської школи висадився цілий десант – прибули викладачі і студенти технологічного факультету Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка.
Вони не тільки запрошували майбутніх випускників обрати цей навчальний заклад, а ще й продемонстрували дітям і вчителям таке розмаїття талантів, що не завжди і по телевізору побачиш. Адже майже всі вони є керівниками творчих студій: гончарства, пластики із солоного тіста, художньої вишивки, в’язання гачком та спицями, різьблення по деревині, бісероплетіння.
Особливу цікавість викликали ниткова графіка (графічний малюнок на папері обшивається різноманітними нитками), петриківський розпис (декоративно-орнаментальне малярство дерев’яних точених речей і покриття їх лаком; до речі, малюнок, як і сто років тому, робиться пензликами з котячого хутра), ліплення з холодного фарфору (цей матеріал схожий на пластилін; виготовляється на основі кукурудзяного крохмалю, клею ПВА, гліцерину і т.д.).
Справжній фурор викликала демонстрація гостями фокусів (був і «літаючий» стіл) та фристайл на велосипеді студента четвертого курсу. На фристайл-байках (спеціальних велосипедах) не просто катаються, а роблять різноманітні стрибки, перевороти, їздять по сходах та трамплінах, тримають рівновагу на одному колесі.
А ще в Стольному на базі районного центру дитячої та юнацької творчості готуються до створення гуртка народної іграшки та етнодизайну. До речі, двері студії відкриті для всіх бажаючих.
Усі фото Олега ЛУЦУКА.