Дивувати місцевих дітей та дорослих різними творчими цікавинками увійшло вже у добру традицію керівника стольненського гуртка гончарства район­ної СЮТ Олега Луцука. Сам – людина творча і неординарна, майстер-гончар має багато друзів, які володіють найрізноманітнішими мистецтвами. Боді-арт, аерографія, бісероплетіння, вишивка стрічками і багато-багато іншого.

Створені… фарбопультом

Минулого місяця почесних гостей у Стольному було особливо густо.

– Ще дев’ятого листопада приїздили до нас Ігор та Тетяна Суботіни, – розповідає керівник гуртка гончарів. – Це подружжя художників, що працюють у сучасних стилях. Вони проводили майстер-клас, правда, в основному для учасників нашого гуртка.

Тетяна Суботіна працює в авангардному стилі боді-арт. Для тих, хто не знає: це малювання, тільки на тілі людини. Діти були просто у захваті, і малюнки на щоці чи руці довго не хотіли змивати.

Ігор Суботін познайомив гуртківців з аерографією. Це вид образотворчого мистецтва, в якому картина створюється спеціальним інструментом – аерографом (фарбопультом). Розпорошуючи фарбу, художник малює зображення. Аерографічні картинки зараз можна часто побачити на автомобілях. Майстри роблять такі зображення, що здаються живим, ведучи себе по-різному залежно від рівня освітлення, кута зору і навіть швидкості руху автомобіля. Користуючись мініатюрним фарбопультом, Ігор Суботін за якихось 40 хвилин створив на листках оргаліту чотири справжні картини, виконані у різних жанрах.Танок на велосипеді

А 12 листопада біля стольненської школи висадився цілий десант – прибули викладачі і студенти технологічного факультету Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка.

Вони не тільки запрошували майбутніх випускників обрати цей навчальний заклад, а ще й продемонстрували дітям і вчителям таке розмаїття талантів, що не завжди і по телевізору побачиш. Адже майже всі вони є керівниками творчих студій: гончарства, пластики із солоного тіста, художньої вишивки, в’язання гачком та спицями, різьблення по деревині, бісероплетіння.

Особливу цікавість викликали ниткова графіка (графічний малюнок на папері обшивається різноманітними нитками), петриківський розпис (декоративно-орнаментальне малярство дерев’яних точених речей і покриття їх лаком; до речі, малюнок, як і сто років тому, робиться пензликами з котячого хутра), ліплення з холодного фарфору (цей матеріал схожий на пластилін; виготовляється на основі кукурудзяного крохмалю, клею ПВА, гліцерину і т.д.).

Справжній фурор викликала демонстрація гостями фокусів (був і «літаючий» стіл) та фристайл на велосипеді студента четвертого курсу. На фристайл-байках (спеціальних велосипедах) не просто катаються, а роблять різноманітні стрибки, перевороти, їздять по сходах та трамплінах, тримають рівновагу на одному колесі.

А ще в Стольному на базі районного центру дитячої та юнацької творчості готуються до створення гуртка народної іграшки та етнодизайну. До речі, двері студії відкриті для всіх бажаючих.
Усі фото Олега ЛУЦУКА.

Коментарі закриті.