“Стань професіоналом, допоможи громаді!” – така назва проекту, яку розпочав Центр «Доброчин» на теренах Чернігівській області.

Депресивність Чернігівського регіону, фінансова криза, падіння виробництва накладають певний відбиток на рівень життя жителів Чернігівського регіону. Жителі вже не сподіваються, що влада самотужки зможе ці проблеми розв’язати. Відтак тут і зростає роль третього сектору в можливості покращення життя своїх місцевих громад.

Місцеві активісти повинні прийти до розуміння, що через ефективну та відчутну роботу неурядових організацій можна сподіватися на реальні зміни в суспільстві та бути почутими владою.

Рівень інституційних можливостей неурядових організації Чернігівщини, які працюють на місцевому рівні – в райцентрах та селищах – залишається дуже низьким. Ініціативні групи і НУО, що працюють у районах, не мають шансів через свій слабкий розвиток бути рівноцінним партнером для влади, а тим більше контролювати та оцінювати її діяльність.

З досвіду нашої співпраці з місцевими владами та ОГС Чернігівщини нам достеменно відомо, що існує велика потреба у підвищенні професійного рівня як представників організацій третього сектору, так і їх керівників, оскільки ними стають місцеві активісти, що мають бажання дійсно вирішувати проблеми своєї громади.

Ми сьогодні готові допомогти таким організаціям по підвищенню професійного рівня представників третього сектору Чернігівської області щодо менеджменту НУО та співпраці в діяльності НУО задля підвищення ролі громадськості у вирішенні актуальних проблем місцевого розвитку. І пропонуємо:

– проведення спеціалізованих тренінгів для представників ОГС, які потребують підвищення власного професійного рівня (основи внутрішнього менеджменту НУО, фінансовий менеджмент, планування, виконання та звітування, налагодження ефективної співпраці).

– вивчення потреб інститутів третього сектору Чернігівської області в набутті певних знань, вмінь та навичок в сфері менеджменту та співпраці в діяльності НУО

– співпраці з місцевими органами державної виконавчої влади та органами місцевого самоврядування

– надання консультаційних та інформаційних послуг інститутам громадянського суспільства, які діють на місцевому рівні, щодо покращення їхньої діяльності.

Це дозволить їм більш ефективно діяти на користь громади у вирішенні актуальних проблем місцевого розвитку та виступати партнером влади у вирішенні важливих для регіону завдань.

У лютому почав роботу консультаційно-інформаційний центр для неурядових організацій Чернігівщини.

Центр безкоштовно надає консультаційні та інформаційні послуги інститутам громадянського суспільства, які діють на місцевому рівні, щодо покращення їхньої діяльності.

Зокрема, представники третього сектору можуть отримати як консультації з питань поточної діяльності НУО, так і інформацію щодо питань менеджменту НУО; практичних аспектів співпраці в діяльності НУО; чинності нормативних документів, змін до них, роз’яснення окремих положень чинних нормативних документів; консультації з окремих питань бухгалтерського обліку та щодо можливостей фінансування неурядових організацій.

Центр приймає відвідувачів за адресою м. Чернігів, вул. Жабинського, 13/42 з 10 до 17 години щоденно крім вихідних.

Також запитання можна адресувати на електронну скриньку dobrochyn@cn.relc.com та за тел. (0462) 67-71-81.

Метою проекту «Стань професіоналом, допоможи громаді», що здійснюється Центром «Доброчин» за підтримки Програми «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного фонду “Відродження”, є підвищення професійного рівня представників третього сектору Чернігівської області.

Детальніше про програму: www.irf.ua.

Джерело: dobrochyn.org.ua

Мітки:

Коментарі закриті.