Українцям погрожують відключенням “сірих” мобілок вже восени. Але мобільні оператори наполягають, що будуть відключати мобілки лише за рішенням суду, навіть маючи для цього всі технічні можливості.

35747

Відключення “сірих” (нелегально ввезених) мобілок обіцяють розпочати вже цієї осені: нібито майже всі оператори технічно вже готові до відключення і воно ось-ось стартує. Оператори налаштовані менш радикально: вони наполягають, що будуть відключати мобілки, навіть маючи для цього всі технічні можливості, лише за рішенням суду.

“До відключення апаратів, коди IMEI яких не потрапили в “білий” список, готові чотири з п’яти мобільних операторів. Вони встановили відповідне обладнання, – розповів директор Українського центру радіочастот Павло Слободянюк. – Відключення апаратів сумнівного походження (“сірі” мобілки) та вкрадених (“чорні”) розпочнеться відразу після того, як буде налаштоване обладнання п’ятого оператора. Це відбудеться восени цього року”. При цьому Слободянюк відмовився повідомити, який саме оператор гальмує процес. Він також не зміг спрогнозувати, коли саме в Україні з’явиться перший відключений “сірий” телефон, уточнивши, що мобілки будуть відключені через 90 днів після отримання абонентом SMS-попередження (цей час дається власникові телефону на те, аби він довів його легальність). Термін розсилки SMS-попереджень не регламентований, але він теж займе якийсь час. Так що до кінця року відключити мобілки явно не встигнуть, максимум – почнуть розсилку SMS (якщо “прокинеться” останній оператор).

“Ми технічно готові, – розповіла нам представник Life Надія Лубніна. – Чекаємо, коли інші будуть готові. Після цього почнеться розсилання SMS-попереджень. Воно повинно бути синхронним”. “З технологічної точки зору з осені ми будемо готові. Але жоден з операторів не зможе відключити абонента за розпорядженням будь-якого з відомств, якщо на те немає рішення суду”, – говорить представник “Київстару” Жанна Ревнова. Оператор Utel розсилку SMS почав ще на початку нинішнього року. Неофіційно представники операторів говорять, що епопея з відключенням – лише бажання чиновників зімітувати бурхливу діяльність. “Неврегульовані багато юридичних питань. Наприклад, якщо хтось із відключених абонентів захоче судитися, то з легкістю виграє справу”, – розповіли вони нам. Інші великі компанії не змогли дати коментар з приводу відключення “сірих” і “чорних” мобілок.

За матеріалами ТСН.

Коментарі закриті.