Отримати необхідну довідку з сільради жителька Жовтневого змогла тільки через прокуратуру.

page2155

На те, щоб добитися від сільради потрібну довідку, мати немовляти витратила майже місяць. За словами Оксани Кардашової, причиною тяганини стали особисті стосунки між сільським головою та її сім’єю.

Сільський голова Жовтневого Микола Пономарьов видав документ після припису прокуратури району, але все одно вважає, що ця довідка видана невірно.

Ще у червні до редакції звернулася жителька Жовтневого Оксана Кардашова. Жінка розповіла, що її сім’я не може отримати державну допомогу на дитину, бо у сільраді їм не дають потрібну довідку.

– У декретну відпустку пішов батько дитини, мій чоловік, – пояснює жінка. – Отже, він і має отримувати допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Проте мій чоловік родом із Донецької області, там він і зареєстрований. Зараз живе разом зі мною у Жовтневому, хоча часто буває у від’їздах.

Жінка з’ясувала, що державна допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання особи, яка доглядає дитину. За умови, що ця людина не одержує зазначену допомогу за місцем реєстрації.

Тож, за словами Оксани Анатоліївни, вони взяли у Донецькій області довідку про те, що чоловік не одержує там вищезазначену допомогу. Але не змогли взяти у Жовтневій сільраді довідку про те, що її чоловік проживає тут.

«Нашому слову» сільський голова Жовтневого Микола Пономарьов пояснив: він не впевнений, що її чоловік тут проживає. Мовляв, той у Жовтневе тільки інколи навідується. Також сказав, що не знає, як трактується «місце постійного проживання» і як його визначити. Та пояснив: він знав про те, що Олександр Кардашов хоче отримувати тут допомогу на дитину і не міг допустити, щоб державні гроші були витрачені неправомірно. Мовляв, саме він, сільський голова, понесе відповідальність, якщо трапиться помилка.

Оксана Анатоліївна опрацювала законодавство і написала заяву до прокуратури району про те, що сільський голова відмовився видати довідку. У прокуратурі провели перевірку і винесли припис сільському голові, після чого той усе-таки видав документ.

Пізніше Микола Іванович пояснив «Нашому слову», що дослухався до припису з прокуратури, але всеодно вважає, що довідка видана невірно.

Фото автора.

Коментарі закриті.