селоЗа даними вибіркового опитування населення

У січні п.р органами державної статистики проведено опитування домогосподарств, які приймають участь у вибірковому обстеженні умов їх життя, пише Ченрнігівський Монітор. Метою дослідження були питання самоідентифікації з середнім класом.

Для дослідження критеріїв визначення середнього класу, як основи стабільного розвитку суспільства, домогосподарствам було запропоновано визначити розмір середньодушового грошового доходу, який, за їх думкою, відповідає майновому становищу середнього класу.

Незалежно від типу домогосподарства найбільша частка опитаних (58,2%) вказали дохід понад 5000 грн., 22,1% домогосподарств – від 4500–5000 грн. на місяць. Наступним за ступенем поширення був дохід у розмірі 3500–4000 грн., який був указаний кожним одинадцятим домогосподарством.

На питання, яка сума грошей необхідна в середньому кожній особі на місяць, щоб не відчувати себе бідними, найбільша частка домогосподарств (56%) указала дохід у розмірі понад 2700 грн. Наступним за ступенем поширення був дохід у розмірі 1900–2300 грн., який зазначило кожне п’яте домогосподарство, а кожне сьоме – 2300–2700 грн.

Слід зазначити, що критерії сільських жителів значно нижчі, ніж міських.

Коментарі закриті.