Зібрати кубик Рубіка з будь-якого вихідного положення можна всього лише за 20 ходів стверджують вчені, про роботу яких нам повідомляє телерадіокорпорація Бі-Бі-Сі.
2222553
Група дослідників під керівництвом професора Морлі Девідсона з університету Кента в штаті Огайо стверджує, що за допомогою комп’ютерів корпорації Google їм вдалося перебрати всі можливі комбінації головоломки, винайденої венгерським архітектором Ерне Рубіком в 1974 році. В результаті з’ясувалося, що так зване «число Бога», мінімально необхідна кількість ходів для збірки кубика Рубіка із будь-якого вихідного положення, рівна 20.

«Тепер ми точно знаємо, що магічне число – це 20», – заявляє Девідсон в інтерв’ю Бі-Бі-Сі.

Отримані результати свідчать, що існує більше ніж 100 мільйонів різних стартових позицій з можливих 43 мільярдів, які можуть бути в 20 кроків. Проте більшість дослідів показують, що рішення коливається між 15 та 19 кроками.

Як вказується в повідомленні, до 1995 року рахувалося, що теоретичний мінімум для збірки популярної головоломки – 18 кроків. Проте Майкл Райд знайшов вихідне положення, з якого кубика можна зібрати за 20 кроків.

За словами Девідсона, з того часу вважалась, що «число Бога» рівне саме 20, проте ніхто, окрім вчених, не міг цього підтвердити.

«Потайки, ми сподівалися, що під час тестів знайдемо комбінацію, для якої потрібен 21 крок», – сказав Девідсон.

Щоб вирішити цю задачу, вчені розробили всі можливі вихідні положення приблизно на 2,2 мільярди груп по 20 мільярдів варіантів в кожній – саме стільки стартових позицій є у класичного кубика Рубіка. Коли ж траплялися однакові і симетричні стани, вчені їх викидали, і тестовий набір скоротився до 56 мільйонів.

Вчені не уявляли, як будуть проведені ці досліди. Тоді Google втрутився і запропонував виконати розрахунки.

«Ми й досі не знаємо, які механізми використовувала компанія», – говорить професор Девідсон.

Вчені оприлюднили результати своєї роботи в Інтернеті і збираються приготувати статтю для наукового журналу. За їх словами, протестувати код зможе любий власник невеликого суперкомп’ютора. Самі ж дослідники збираються продовжити роботу та знайти «число Бога» для інших комбінацій головоломки.

Коментарі закриті.