З наближенням Новорічних та Різдвяних свят перед батьками постає питання організації відпочинку своїх дітей. Як свідчить досвід попередніх років, значна кількість батьків відправляють своїх дітлахів у складі організованих груп з метою відпочинку за кордон. Але виникають ситуації коли мрії малечі просто тануть на очах із-за необачності батьків чи організаторів турів, які безвідповідально ставляться до організації колективних подорожей.

Головні правила та вимоги нагадує Східне управління Державної прикордонної служби України.

На ділянці східного кордону з Росією, яку охороняють прикордонники Східного регіонального управління, з початку 2012 року в пунктах пропуску відмовлено у виїзді з України більш аніж 2 тисячам осіб, з них 428 – діти.

Уявіть собі, якщо прикордонник виявив негаразди в документах дитини. Відповідно,  законно відмовляє у перетині кордону. Однак дитині пояснити щось досить важко. Це впливає на її психологічний стан, діяльність прикордонників і всіх інших служб. Як результат – втрачаються час, кошти.

З метою запобігання подібних випадків необхідно знати порядок організації виїзду дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення. Він регламетується Постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005 р. N 1251 та передбачає для безперешкодного перетину державного кордону організованими групами наявність відповідних документів, а саме:

– наявності у кожної дитини проїзного документа, що видається в установленому порядку органом внутрішніх справ за місцем проживання дитини. (Свідоцтво про народження дійсне лише на кордоні з Російською Федерацією);

– погодженого списку групи дітей та наданого дозволу на їх виїзд за кордон на відпочинок та оздоровлення за місцем проживання дітей Міністерством у справах сім’ї, молоді та гендерної політики Автономної Республіки Крим, відповідними структурними підрозділами з питань сім’ї, молоді та спорту обласних, Київської і Севастопольської міських держадміністрацій;

– нотаріально завіреної згоди обох батьків (опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів) дитини на її виїзд за кордон та її копія, що завіряється організатором.

Тажож слід пам’ятати, що згідно Закону України Про громадянство України  від 18.01.2001року № 2235-III

Стаття 1. Дитиною вважається особа віком до 18 років.

Стаття 3. Громадянами України є:

1) усі громадяни колишнього СРСР, які на момент проголошення незалежності України (24 серпня 1991 року) постійно проживали на території України;

2) особи, незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних чи інших ознак, які на момент набрання чинності Законом України “Про громадянство України” проживали в Україні і не були громадянами інших держав;

3) особи, які прибули в Україну на постійне проживання після 13 листопада 1991 року і яким у паспорті громадянина колишнього СРСР зразка 1974 року органами внутрішніх справ України  внесено напис “громадянин України”, а також діти таких осіб,  які прибули разом з батьками в Україну, якщо на момент прибуття в Україну вони не досягли повноліття;

Стаття 5. Документами, що підтверджують громадянство України, є:

1) паспорт громадянина України;

2) паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

3) проїздний документ дитини.

Всі документи мають бути дійсні, технічно справні, тобто листки не повинні бути вирвані, а також на місці мають бути усі печатки.

Це мають знати і за цим мають стежити або самі батьки, або турфірми, які організовують поїздки.

Для створення комфортних умов, скорочення часу на здійснення контрольних операцій та забезпечення пропуску організованих груп дітей керівництво Східного регіонального управління звертається до управлінь культури та туризму, у справах молоді та спорту обласних державних адміністрацій, туристичних фірм, організацій, які спланували святкові поїздки організованих груп дітей, з проханням своєчасного (на передодні виїзду групи) надання інформації про виїзд груп (дата, час, вид транспорту, сполучення руху, списки групи з реквізитами документів на право перетину державного кордону, термін перебування за кордоном; дата, час, вид транспорту, сполучення руху при поверненні).

Інформацію надавати до регіонального управління по факсимільним каналам зв’язку (факс: (057) 702-05-82).

Прикордонники ж роблять усе, аби неприємностей під час святкових подорожей не траплялося.

Інформаційний матеріал знаходиться на всіх автобусних станціях, аеропортах, залізничних вокзалах, на потягах закордонного прямування інформаційні плакати та постери з питань перетину держкордону дітьми. Проводиться робота з провідниками потягів закордонного прямування, які мають попереджати громадян при посадці у вагон про необхідність мати усі потрібні документи. Також вся інформація розміщена на сайті Державної прикордонної служби України.

Коментарі закриті.