Не помилюся, коли скажу, що ви, дорогі земляки, знаєте, що таке Хоробор. Особисто я дізнався про нього – град, який згадується у Літописі Руському і який був розташований на місті нинішнього Макошине, – від свого старшого побратима журналіста і краєзнавця Дмитра Калібаби. Проте не звернув особливої уваги на сказане. «Подумаєш, якийсь там град! – подумки мугикнув. – Скільки подібних було по Україні». А побувавши 2003 року на святі селища, «захворів» Хоробором і надумав написати про нього і його мешканців роман.

Збирав матеріали, джерела, в яких згадувалося хоча б одним словом про літописний град наших пращурів. Велику допомогу мені надавали макошинці: селищний голова Валерій Кравцов, директор школи Наталія Двірник, бібліотекар Галина Волкова, журналіст Віталій Матяш, колега-письменник Іван Корбач. А нащадок з роду сотника Сахновського – Ігор Сахновський, дізнавшись про мою працю, сказав менянину Олександру Салтану, кандидату історичних наук, який живе і працює у Харкові. І Олександр Миколайович надіслав мені матеріали археологічного з’їзду, який відбувся 1905 року у Єкатеринославлі. Зокрема, виклад одного із дослідників нашої нинішньої області «Історична карта Чернігівської губернії», де йшлося про Хоробор.

І ось врешті я закінчив роботу. Думаю, мій «Хоробор» порадує не лише макошинців, а й усіх жителів району: це ж про їхніх пращурів написано історичний твір. І він наблизить їх до розуміння історії свого краю.

Тож, дорогі земляки і керівники району та Макошинської селищної ради, прошу вас посприяти своїми посильними внесками у видавничу толоку. І тоді роман «Хоробор» вийде у світ. Столичний «Видавничий центр «Просвіта» береться видрукувати його. Кошторис «Хоробору»: на 500 примірників потрібно 20 тисяч гривень. Кошти можна перераховувати на такі реквізити: р/р 26008005904402, АТ «Сведбанк», м. Київ, МФО 300164, код 23495820, «ВЦ «Просвіта», на роман Анатолія Соломка «Хоробор».

Телефон автора (097) 025-79-89. Щиро сподіваюся на допомогу!

Анатолій СОЛОМКО, письменник.

Коментарі закриті.