При реєстрації або перереєстрації транспортного засобу вже не можна вписувати в техпаспорт родичів. У МРЕВ пояснюють це новими вимогами, які діють з початку цього року.

Останні 8-9 років у техпаспорт вносили лише двох осіб, причому найближчих родичів  – батьки, тесть, теща, чоловік, дружина, діти, рідні брати і сестри, онуки, дід і бабуся, усиновителі й усиновлені.

Сьогодні ситуація змінилася. Як пояснили в ДАІ МВС України, нові вимоги діють згідно з Постановою Кабміну № 1371 від 23.12.2009 року, якою внесено зміни до «Порядку реєстрації транспортних засобів».

Відтепер якщо власник ТЗ хоче надати право іншим фізичним особам, у тому числі і найближчим родичам, на управління своїм особистим транспортом, йому необхідно буде оформити на них тимчасовий реєстраційний талон або нотаріальну довіреність. Термін дії даних документів визначає господар ТЗ, вказуючи його в заяві, і чинні вони тільки за наявності основного свідоцтва про реєстрацію (техпаспорта власника).

Це зміна обумовлено тим, що на підставі даних, які вписувалися в свідоцтво про реєстрацію, складно було отримати повноцінну інформацію про людину, якій надавалося право керування. Та й графа «Особливі відмітки», куди вносилися подібні записи, головним чином орієнтована на службову інформацію: наявність кредиту на ТЗ, номер і серія митного свідоцтва або старого техпаспорта тощо. А оскільки техпаспорти на пластиковій основі стали меншого розміру, то пріоритет був відданий більш важливій інформації для ДАІ.

На сьогоднішній день оформлення тимчасового реєстраційного талона коштує дешевше, ніж домовленість у нотаріуса. У МРЕВ ДАІ – 66 грн. незалежно від терміну дії цього талону. А у нотаріуса – від 250 грн. (терміном до 3-х років) до 500 грн. (на 10 років).

Коментарі закриті.