Нині на Чернігівщині перебуває на обліку 2 793 ВІЛ-інфікованих, серед яких 78 дітей зі встановленим діагнозом ВІЛ-інфекції. Діагноз СНІД мають 435 осіб. Найбільша кількість інфікованих — у Щорському районі.

Про це повідомив головний лікар обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Микола Дейкун на засіданні прес-клубу «Ділове слово» у Чернігові.

Упродовж першого півріччя 2013 року під медичний нагляд взято 266 осіб. Рівень захворюваності на ВІЛ-інфекцію у 2013 році у порівнянні з аналогічним періодом 2012 року збільшився на 3% і становить 24,6 на 100 тис. населення.

За цей же період в області проконсультовано та обстежено на ВІЛ-інфекцію близько 56 тис. осіб, з яких 10 тис. належать до груп ризику. Також з метою зменшення ризику інфікування ВІЛ, створення передумов для реабілітації та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД, активних споживачів ін’єкційних наркотиків в області впроваджена програма замісної підтримувальної терапії.

На даний час 89 споживачів ін’єкційних наркотиків отримують замісну терапію, з них 57 осіб мають встановлений ВІЛ статус, 20 осіб отримують антиретровірусну терапію.

Лікар-акушер-гінеколог центру Микола Бойко розповів про досягнення медицини у запобіганні передачі інфекції від матері до дитини. Зокрема, він зазначив, що сучасна медицина має всі можливості для того, аби навіть у інфікованої матері народжувалися здорові діти. Головне – вчасно проходити обстеження і отримувати антиретровірусну терапію.

Підбиваючи підсумки, Микола Дейкун зазначив, що ВІЛ-інфекція/СНІД – поведінкове захворювання, зараження яким напряму залежить від способу життя, санітарної культури, рівня обізнаності громадян. Одне з основних завдань полягає в тому, щоб локалізувати епідемію та запобігти її подальшому поширенню. Задля цього і потрібна активна робота з громадянами, що належать до груп ризику, а також профілактичні дії серед усіх верств населення.

Коментарі закриті.