картопляЧимало сімей з селища Березна Менського району підзаробляють вирощуванням ранньої картоплі.

Саджають на початку квітня, цього року – трохи раніше.

Від колорадів нічим не обробляють. Город накривають агроволокном. Урожай викопують у середині червня. Сотка городу під ранньою картоплею дає тисячу гривень прибутку.

21 березня на тільки-но засадженому картоплею городі родини Курочків домашня птиця вишукувала черв’яків. Незабаром город накриють агроволокном і курей вже не пустять. Це волокно на два тижні прискорює дозрівання картоплі, береже рослини від заморозків та палючого сонця.
— Цього року посадили раніше, ніж будь-коли, — розповідає Раїса Курочко. — Я записую це у спеціальний зошит. Ми вже 20 років займаємося ранньою картошкою. Садимо соток сім під хатою. Чим раніше посадиш — тим більше вологи збережеться в землі, тим кращий урожай.
Колись дуже ранню картоплю прихвачували заморозки. Частина урожаю втрачалася. Але все одно займатися ранньою картоплею вигідно.
Найпопулярніший у Березні сорт ранньої картоплі — «розара». Він достигає за 65 днів, має красиві товарні бульби, жовту середину. На тиждень-два пізніше достигають сорти «невський» та «белароса».
Удобрюють городи свинячим гноєм та курячим послідом. Мінеральних добрив не застосовують. Картоплю пророщують, як звичайно. Саджають трохи густіше, ніж середньостиглу.
— Картоплю зовсім не труїмо від колорадського жука, — веде далі господарка. — «Престижем» не обробляємо. Вона росте під агроволокном, колораду туди добратися складніше. Дуже ранні сходи встигають зміцніти до того, як розплодяться шкідники.
Березнянці склеюють широкі стрічки агроволокна між собою за допомогою скотча. Його клеять з двох боків. Виходять величезні полотна площею у сотні квадратних метрів. По краях агроволокно притискають цеглинами або прикопують землею. Картопля як росте, піднімає полотно. Крізь агроволокно потрапляє й дощ. Перед цвітінням покрив знімають й складають до наступного року. Агроволокно може слугувати мінімум три роки.
У посуху картоплю поливають. Для цього розкладають по городу шланг і ставлять форсунки-розприскувачі.
Картоплю продають на Центральному ринку в Чернігові. З кожним роком усе важче зайняти місце. Нас пускають по великій дружбі на півмісця за прилавком.
Займатися ранньою картоплею нам подобається через те, що з невеличкої ділянки можна отримати нормальний прибуток. З однієї сотки виходить тисяча гривень.

Тижневик «Вісник Ч» №13 (1455), Високий Вал

Коментарі закриті.