Уже ближчим часом Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ запропонує Верховній Раді законодавчо наблизити межі районів до вже утворених госпітальних округів. На думку урядовців, уже цього року слід ліквідувати районні ради, якщо в регіоні переважають об’єднані громади.

Про це йдеться в інтерв’ю віце-прем’єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка, опублікованому на порталі «Децентралізація».

— У районах, територія яких повністю покрита об’єднаними громадами, райради усвідомлюють, що втратили повноваження. Запропонуємо Верховній Раді здійснити укрупнення декількох районів. Це певним чином розв’яже проблему дублювання функцій, заощадить державні гроші та забезпечить чинним районним адміністраціям і радам навантаження. На наступній сесії запропонуємо парламенту наблизити межі районів до госпітальних округів, — зазначив міністр.

На його думку, питання районів слід вирішити цього року.

— Адже адміністративні витрати на район, у якому є кілька ОТГ, а також райрада та райдержадміністрація, часом перевищують витрати на розвиток інфраструктури. Так не може бути. Тому ми створили кілька дієвих інструментів, прийнявши закон про добровільне приєднання, що дав можливість громадам укрупнюватися. Очікуємо прийняття у другому читанні законопроекту №6466, який дасть можливість створювати ОТГ містам обласного значення, — наголосив Зубко.

На його переконання, внести зміни в територіально-адміністративний устрій можна без змін до Конституції.

— Скасування районного рівня не передбачено адміністративно-територіальною реформою. Для цього потрібні зміни до Конституції, що є доволі проблематичним питанням. Натомість коригувати кількість районів рішеннями Верховної Ради можливо, — запевнив Зубко.

Віце-прем’єр також пояснив перелік функцій та посад, які мають залишитися на районному рівні.

— Це управління соцзахисту, фінансове управління, управління економіки тощо. Райдержадміністрація повинна координувати дії територіальних громад, зокрема й щодо дорожнього господарства. Якщо дорога ремонтується, то ремонт має бути виконаний комплексно, а не шматками: лише до межі тієї чи іншої ОТГ. РДА має повідомляти громади про державні програми — наприклад, з підтримки тваринництва та оновлення сільськогосподарської техніки. Там не розподілятимуть кошти, а лише координуватимуть напрямки роботи громад. А дублювання функцій ми прибираємо постановою Кабміну, — заявив він.

Натомість, на думку Зубка, об’єданані громади повинні взяти на себе функції фінансування спорту, культури, освіти, первинної медицини, агропромислового розвитку.

Нагадаємо, що в Чернігівській області Сновський район у повному складі став об’єднаною територіальною громадою. Наразі там парелельно з органами самоврядування ОТГ діють районна рада і районна державна адміністрація.

Коментарі закриті.