У порівнянні з минулим роком кількість злочинів, скоєних у районі, скоротилася на 17 відсотків. Міліція ж тим часом скаржиться, що не може з необхідною швидкістю реагувати на правопорушення.

Про це на сесії районної ради повідомив начальник райвідділу УМВС України в Чернігівській області Юрій Білик.

– З початку 2012 року на території району зареєстровано 120 злочинів проти 145 за аналогічний період минулого року, тобто зменшення відбулося на 17,2%, – наголосив Юрій Анатолійович. – Разом з цим, зареєстровано 1517 заяв та повідомлень про злочини та правопорушення, що вчинені або готуються.

За словами керівника міліції, проблемою залишається стан організації роботи щодо профілактики пограбувань, крадіжок з магазинів та в аграрному секторі. Однією з головних причин малоефективної роботи є недостатня матеріально-технічна забезпеченість міліції, передусім автотранспортом, пально-мастильними матеріалами, засобами зв’язку та криміналістичною технікою. У результаті залишається низькою ефективність розкриття злочинів «по гарячих слідах», слідчо-оперативні групи на місце події виїжджають несвоєчасно, слабкою залишається мобільність та інформованість.

З метою посилення протидії злочинності районна рада вирішила активізувати роботу по створенню та роботі добровільної дружини та формувань по забезпеченню громадського порядку, налагодити більш тісну співпрацю райвідділу МВС та органів місцевого самоврядування.

Начальник відділу освіти РДА Леонід Литовченко повідомив депутатам, що в освітніх закладах району завершуються поточні ремонти. На даний час тривають роботи по облицюванню сайдингом приміщення №2 Куковицької школи, ремонт даху спортзалу Стольненської школи, облаштування внутрішнього санвузла в Дягівській школі.

За інформацією Леоніда Литовченка, найкраще до навчального року підготувалися районна гімназія, міська школа ім. Т.Г.Шевченка, Жовтнева, Макошинська, Березнянська, Миколаївська, Лісківська школи.

Сесія районної ради ухвалила ряд рішень щодо управління майном спільної власності територіальних громад району. Зокрема, за клопотанням депутатського корпусу міської ради, до комунальної власності міста передано комплекс очисних споруд, надано дозвіл на відчуження об’єкту комунальної власності в Макошине (колишня водолікарня).

Затверджено районну цільову соціальну програму протидії захворюванню на туберкульоз на 2012 – 2016 роки.

Розглянуто запит депутатів районної ради Надії Тюшкевич, Валерія Магули та Миколи Довгого щодо передбачення в бюджеті 2013 року коштів на фінансування сільських пожежно-сторожових охорон та ухвалене відповідне рішення.

Чимало суперечок викликало питання створення комунального позашкільного навчального закладу «Менська районна Мала академія наук учнівської молоді», ініційоване народним депутатом України, президентом Малої Академії наук України Станіславом Довгим під час зустрічі з депутатами районної ради у Києві. Не зважаючи на високу мету створення закладу – пошук, відбір, розвиток і підтримка здібних та обдарованих школярів, – ініціатива не знайшла підтримки у половини присутніх на пленарному засіданні депутатів. Голова райдерж­адміністрації Анатолій Соломко аргументував таку позицію:

– Питання потребує більш детального вивчення. Не потрібно обганяти час. Адже без документальної та фінансової бази це буде просто рішення «на папері».

З певними труднощами розглядалось і питання подальшої долі будівель колишньої Волосківської дільничної лікарні: частина депутатського корпусу висловилася за її продаж, частина – за оренду. Ухвалено компромісне рішення: об’єкти будуть виставлені на продаж, якщо не знайдуться бажаючі їх орендувати. Позиція го­лови районної ради Во­ло­димира Невжинсько­го – зберегти у комунальній власності громади району хоча б ту невелику кількість об’єктів, яка залишилась, та здійснювати інтенсивний пошук інвестора для передачі об’єктів в оренду з метою їх збереження.

Коментарі закриті.