З 13 по 14 грудня Міжнародна конференція «Угода мерів: співпраця між місцевими та державними органами влади в країнах Східного партнерства» збере учасників з 6 країн. Конференція відбудеться в готелі «Вікторія»у Мінську, Білорусь. Там 15 білоруських міст приєднаються до ініціативи ЄС «Угода мерів».

 

Оголошена “найбільшою в світі ініціативою в області клімату та енергії” Єврокомісаром Мігелем Аріас Каньете, Угода мерів по клімату енергії об’єднує тисячі місцевих і регіональних органів влади, які добровільно взяли на себе зобов’язання реалізувати цілі ЄС в області клімату та енергії на своїй території . Проект ЄС «Угода мерів – Схід» спрямований на популяризацію цієї ініціативи в країнах Східного партнерства. Передплатники з цього регіону взяли зобов’язання скоротити викиди вуглекислого газу на 20 або 30% до 2030 року.

Фото з Фейсбуку Геннадія Примакова.

У центрі уваги на конференції – досягнення міст-підписантів з країн Східного партнерства, розвиток «Угоди мерів» в Білорусі, джерела фінансування для реалізації енергоефективних проектів. Також під час заходу відбудеться урочиста церемонія підписання, де 15 білоруських міст приєднаються до «Угоди мерів».

 

Серед учасників Міжнародної конференції – Василиса Марагас, Начальник відділу регіональних програм Східного сусідства в генеральному директораті сусідства і розширення Єврокомісії, Михайло Малашенко, директор Департаменту з енергоефективності Держкомітету по стандартизації Республіки Білорусь, Крістоф Фреринг, керівник групи експертів проекту «Угода мерів – Схід» і Ян Вандерса, лідер команди програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти». Захід збере близько 150 учасників: представників Європейської Комісії, міністерств і департаментів країн Східного партнерства, громадських організацій, міжнародних фінансових інститутів, мерів міст з Вірменії, Білорусі, Болгарії, Грузії, Молдови та України.

 

Організаторами Міжнародної конференції «Угода мерів: співпраця між місцевими та державними органами влади в країнах Східного партнерства» виступають Програма ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти», Проект ЄС «Угода мерів – Схід» і Департамент з енергоефективності Державного комітету по стандартизації Республіки Білорусь.

 

Коментарі закриті.