Про бухгалтерів нерідко побутує думка, що це такі собі занудні люди, які окрім цифр та звітів нічого навкруг себе не бачать. Виявляється, це зовсім не так. У кожного – професійні турботи, сімейні радощі, життєві проблеми, власні уподобання і захоплення.

55
Тетяна Миколаївна черпає оптимізм та енергію до життя від природи. Фото автора.

З когорти відповідальних

Головний бухгалтер кп «Агробуд» Катерина Ілляшик – відмінний фахівець своєї справи, якій віддала багато років свого життя. Багато років Катерина Миколаївна співає у фольклорному ансамблі «Сусідки», що в Пам’ять Леніна.

А Валентина Кузьомко, яка нині працює за обраним фахом у Центрі поштового зв’язку №5, є багаторічним «моржем». Вона активно пропагує здоровий спосіб життя, займається бігом, фізкультурою. Колишній головний бухгалтер ск «Іскра» (нині – «Лан») Василь Сащенко був і є незмінним солістом сільського Будинку культури, що в Лісках. І дружину до пісні залучив, і онуків.

Колишній головний бухгалтер найближчої газети, яка кілька років полишила улюблену роботу, Таїсія Шерстюк – відмінний рибалка, досвідчений кулінар, а ще вона в’яже, захоплюється квітами, подорожує…
Помічник головного бухгалтера ск «Авангард» Тетяна Донець – теж з когорти відмінних фахівців і життєрадісних та працьовитих людей.

До своєї нинішньої посади вона швидко і впевнено піднімалась професійними сходами. І жодного разу не пошкодувала, що стала бухгалтером.

– Моя спеціальність зобов’язує бути завжди зібраною, точною, відповідальною, чесною і дисциплінованою, – каже Тетяна Миколаївна. – Якщо не буде в людині цих якостей, вона ніколи не стане висококласним бухгалтером. Робота у цифровому потоку доходів, видатків вимагає уважності. Кожна цифра у будь-якому звіті – то не просто цифра, а здобуток чи поразка господарства. У ньому, як у дзеркалі, відображені напрацювання усіх підрозділів сільгосппідприємства. Видно, як на долоні, і прорахунки.

У далекому 1991-му Тетяна Донець була направлена до «Авангарду» на практику. Усі помітили в дівчині прагнення робити все до ладу і відповідально. І її вже з колгоспу не відпустили, залишили в колективі. Позаду у Тані залишилося навчання у Тиницькій школі бухгалтерів, що в Бахмацькому районі, у Сосницькому технікумі бухгалтерського обліку. Працюючи, вступила на заочне відділення Чернігівського інституту економіки і управління, успішно його закінчила.

«Вона і мені підказує»

Так сказав голова правління ск «Авангард» Володимир Прищепа про Тетяну Донець.

– Я не в змозі слідкувати за всіма одразу новаціями, які відбуваються у механізації, рослинництві, бухгалтерському обліку, хоча і зобов’язаний. Ловлю головне, запроваджую його у господарстві, – розказує Володимир Федорович. – А Тетяна Миколаївна – молодець. Маючи 20-річний стаж роботи і три дипломи фахівця, не перестає навчатися. Вона є слухачем усіх семінарів, курсів, які організовують для бухгалтерів податкова інспекція, районний центр зайнятості та інші установи. Постійно читає нову спеціальну літературу, шукає і знаходить новітню світову бухгалтерську методу співпраці з клієнтами.

Часто заходить до мене з пропозиціями, інформацією про щось нове у бухобліку. Я ціную її як фахівця і щиро вдячний за співпрацю.

Тетяна Миколаївна – тендітна, миловидна жінка, яку прикрашає скромність. Робить свою роботу так, як велить її совість. Тому і звіти у всі фонди і потрібні вищестоячі установи і організації у неї вчасні і об’єктивні. На її плечах – відповідальність за роботу фінансової частини господарства. У разі відпустки чи тривалого відрядження головного бухгалтера Тетяна Донець виконує його обов’язки.

– Робота моя цікава і потрібна, – каже жінка, – однак з кожним роком додається нове у бухгалтерській сфері, а за ним не маєш права не встигати.

Тетяні Миколаївні це вдається. А ще ж домашні турботи з хазяйством і городом.

– Енергію і оптимізм до життя черпаю від природи, – ділиться вона. – Люблю зранку, до усіх щоденних турбот, сходити на риболовлю до водойми, аби зустріти схід сонця, походити і позбивати сріблясті крапельки роси із зеленого буйноцвіття. А чи клюне карасик на вудку – не важливо. Іноді і на сковорідку натягаю, а іноді тільки коту на сніданок. Та не в рибі суть, а у спілкуванні з прекрасним навколишнім, коли природа прокидається і дає народження новому дню, а мені – натхнення у роботі.

Коментарі закриті.