На розширеному засіданні колегії Менської райдержадміністрації підбито підсумки соціально-економічного розвитку району, проаналізовано рівень безробіття та обговорено криміногенну ситуацію.

Виробництво скоротилося

У порівнянні з відповідним періодом 2013 року обсяг промислового виробництва у районі торік зменшився на 29,6%. Про це у своєму виступі зазначила начальник відділу економічного розвитку, торгівлі, інфраструктури та з питань організації діяльності центру надання адміністративних послуг РДА Алла Васюк.

Найбільшу питому вагу в загальних обсягах виробництва має філія «Менський сир» ППКФ «Прометей» – 62,6%. У січні – червні 2014 року її робота була нестабільною через проб­леми з реалізацією продукції на зовнішньому ринку. У лютому – березні не працював один із цехів по виробництву твердого сиру, у квітні – травні виробництво твердого сиру було тимчасово припинено, а відновлене наприкінці травня.

На 10,9% має зниження обсягу виробництва ТОВ «Нептун». Проте у вересні минулого року на підприємстві реалізований інвестиційний проект щодо реконструкції виробничого цеху, а це в подальшому дасть змогу збільшити обсяг виробництва за умови розширення ринків збуту готової продукції.

Торік на 53% зменшилось виробництво м’яса і субпродуктів, на 32,4% – картопляних чіпсів, та на 20,5% – гофрокартонної тари.

«Оптимізму небагато, але він є»

Так охарактеризував стан соціально-економічного розвитку голова РДА Олександр Мисник. За 2014 рік у районі освоєно капітальних інвестицій на суму 78,5 млн. грн. Валової продукції сільського господарства вироб­лено на суму 296,8 млн. грн.

Сільськогосподарськими підприємствами зібрано 121,1 тис. тонн зернових та зернобобових – на 26 тис. тонн більше минулорічного валу зерна.

Менш оптимістичною є ситуація у тваринництві: у господарствах району надоїли 8142 тонни молока, це на 1364 тонни менше проти попереднього року. Виробництво м’яса птиці зменшилось на 40%. А виробництво м’яса свиней зросло на 21%.

У підсумковому слові Олександр Мисник зазначив, що місцевій владі вдалося забезпечити стабільну ситуацію в районі. Заборгованості по заробітній платі нема. Узагальнено очільник району наголосив на трьох пріоритетних напрямках роботи у 2015 році: реалізація заходів з енергозбереження, економне використання бюджетних коштів, наповнення дохідної частини місцевих бюджетів.

Безробітних побільшало

Загалом торік на обліку у районному центрі зайнятості перебувало 1887 безробітних – це на 9,8% більше показника 2013 року, повідомила директор центру Тамара Кот.

Серед безробітних зменшилася частка звільнених за власним бажанням. Майже на рівні зберігся відсоток звільнених за згодою сторін та по закінченню строку трудового договору.

У структурі зареєстрованих безробітних кожен другий раніше займав місце робітника, кожен п’ятий – службовця; майже 35% становила молодь у віці до 35 років; безробіття серед чоловіків і жінок ділиться практично порівну.

Однією з проблем, яка перешкоджає поверненню громадян до продуктивної зайнятості, залишається низька якість робочої сили. Третина зареєстрованих безробітних потребувала додаткових соціальних гарантій зайнятості, кожен десятий із них – передпенсійного віку, кожен п’ятий – без професії.

У 2014 році потреба роботодавців у працівниках скоротилася на 22% та налічувала 972 вакансії. З початку цього року спостерігається позитивна динаміка щодо пропозиції робочих місць: у січні в базі служби зайнятості налічувалось 74 вакансії, що на 27% більше, ніж рік тому.

Міліція та призов

Майже половина співробітників райвідділу міліції, за словами заступника начальника РВ УМВС України в Чернігівській області Олександра Гаврися, побували в зоні бойових дій на сході України. Протягом минулого року до єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено 270 правопорушень, 166 з них розкриті. Наші правоохоронці розкрили 67 з 97 скоєних тяжких злочинів, 139 крадіжок, два факти розбою та п’ять грабежів.

Заступник військового комісара Олексій Чурсін розповів про порядок проходження строкової військової служби та основні вимоги добору строковиків. Відповідно до Указу Президента протягом 2015 року призов на строкову військову службу відбудеться у квітні – травні та жовтні – листопаді. Призову на військову службу підлягають чоловіки з 20 до 27 років. Юнаків 18 – 19 років не призиватимуть.

Голова районної ради Володимир Невжинський повідомив про створення робочої групи з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Ця група збиратиме пропозиції стосовно змін до законодавства України, визначення шляхів, механізмів та способів вирішення питань удосконалення системи місцевих органів виконавчої влади та їх територіальної основи.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;Catharines The Redmen improved to 23 4 2 lifetime against Brock, outscoring the Badgers 138 71 since the series rendezvous in 1988 McGill owns an impressive 11 2 1 road record against the Badgers Redmen rearguard Ryan McKiernan was kept of the scoresheet for only the second time this season, snapping his point scoring streak at eight gamesSymptoms include using your wit or charm to manipulate people on a regular basis or to intimidate people into doing what you want.prada bags uk
(1999).hogan outlet online
“Not that I was going to win.hermes sac
14

We evaluated the effect of a probiotic comprising two strains of lactobacilli and two strains of bifidobacteria, or an inert

placebo, administered to mother infant dyads in the perinatal period on clinical and laboratory manifestations of atopy.mulberry uk
mcm bookbag

Коментарі закриті.