Прокуратурою розпочато кримінальні провадження за фактами розтрати 100 тис. грн бюджетних коштів установами виконання покарань, – повідомляє ЧЧ.

Органами прокуратури Чернігівської області виявлені кримінальні правопорушення в ході перевірок додержання вимог бюджетного законодавства у Менській виправній колонії та Домницькому виправному центрі управління ДПтС України в Чернігівській області.

Встановлено, що установами виконання покарань укладено договори про підключення та надання послуг доступу до мережі інтернет, у кожному з яких передбачено сплату 50 тис. грн за підключення до мережі передачі даних.

Ще у 2013 році цими виправними установами за рахунок бюджетних коштів у повному обсязі оплачена вартість цих послуг. Більше того, в обох випадках ще до початку робіт сторонами підписано акти їх прийому-передачі. Проте роботи за договорами досі не виконані.

З огляду на це дії службових осіб Менської ВК та Домницького ВЦ, які внесли завідомо неправдиві відомості до офіційних документів — актів прийому виконаних робіт, кваліфікуються як розтрата бюджетних коштів на користь третіх осіб шляхом зловживання службовим становищем.

Відомості за даними фактами прокуратурою внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 191 (розтрата шляхом зловживання службовим становищем), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Відповідно до вимог процесуального законодавства, досудове розслідування в цих провадженнях буде здійснюватися слідчим відділом прокуратури області.

Коментарі закриті.