Епопея, яка тривала майже 17 років, нарешті вдало закінчилася для жителя Мени Василя Адаменка. Відновити справедливість менянину допомогли органи прокуратури.

Як повідомила «Нашому слову» заступник прокурора району Любов Лиходід, Василь Адаменко у 1965 – 1968 роках перебував на строковій військовій службі. Під час цього був направлений у відрядження до Республіки Чехословаччини. Саме тоді у цій країні відбувалися військові дії. Тому Василь Адаменко відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» мав право на встановлення йому статусу учасника бойових дій. Однак комісія обласного військового комісаріату неодноразово відмовляла.

Прокуратурою Менського району в інтересах Василя Васильовича в березні 2012 року був поданий адміністративний позов до Чернігівського окружного адміністративного суду, який своєю постановою його задовольнив та визнав протиправним рішення комісії облвійськкомату і зобов’язав повторно розглянути питання щодо надання статусу учасника бойових дій.

Тим не менше, комісія знову «примудрилася» відмовити, тож прокуратурі довелося повторно подавати позов. А згодом і Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив право Василя Адаменка на отримання статусу.

Завдяки принциповій позиції органів прокуратури учасник бойових дій через 17 (!) років поневірянь отримав статус учасника бойових дій. Відтепер він матиме всі пільги, що передбачені чинним законодавством.

Коментарі закриті.