зарплата«Виплата заробітної плати найманим працівникам – джерело забезпечення соціальних гарантій держави перед населенням», – такою була тема зустрічі в Головному управлінні Міндоходів Чернігівської області з  керівниками та бухгалтерами підприємств, які виплачують заробітну плату, меншу законодавчо встановленого рівня. До діалогу були запрошені і представники інших контролюючих структур – Департаменту соціального захисту населення, Територіальної Державної інспекції з питань праці у Чернігівській області та Головного управління Пенсійного фонду у Чернігівській області.

За словами заступника начальника ГУ Міндоходів у Чернігівській області Івана Тумарченка, необхідність такої зустрічі викликана низьким рівнем виплати заробітної плати жителям області. Середня зарплата за грудень на підприємствах України – 3619 грн., на Чернігівщині – 2703 грн. Тож говорити, що усі громадяни отримують гідну заробітну плату та мають належні соціальні гарантії, на жаль, поки що не можна, пише ПіК.

Поширені випадки виплати зарплати нижче законодавчо встановленого рівня у сферах торгівлі (25%), промисловості (11,6%), сільському господарстві (10,2%), транспорту (6,3%), будівництва (5,4%), які здійснюють операції з нерухомістю (8,6%).

Як повідомив начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ Міндоходів у Чернігівській області Олег Шуба, минулого року за результатами перевірок щодо дотримання податкового законодавства при виплаті доходів громадян суб’єктам господарювання донараховано сплатити понад 16 млн. гривень, матеріали 13 перевірок передані до податкової міліції, а за трьома – порушені кримінальні провадження.

Завдяки фахівцям органів Міндоходів на 670 підприємствах області підвищено рівень заробітної плати, офіційно оформлені трудові відносини з 3340 найманими працівниками, до державної реєстрації залучено 939 чоловік. А відтак, до бюджету додатково надійшло майже 2,0 млн. грн. податків.

На продовження теми заступник директора Департаменту соціального захисту населення Катерина Тимощенко розповіла про державні мінімальні гарантії в оплаті праці, колдоговірне регулювання соціально-трудових відносин. В Україні 4,5% громадян отримують заробітну плату нижче встановленого рівня, на Чернігівщині – 7,9%.

Катерина Тимощенко також акцентувала увагу присутніх, що відповідно до Кодексу законів про працю України, заробітна плата найманим працівникам  повинна виплачуватися двічі на місяць: за першу половину – до 22 числа, за другу – не пізніше 7 числа наступного місяця.

Начальник відділу надходжень, прогнозування платежів, обліку застрахованих осіб та контрольно-перевірочної роботи Головного управління Пенсійного Фонду України в Чернігівській області  Олена Мазко розповіла про умови зарахування страхового стажу.

Як свідчить практика, чимало найманих працівників погоджуються отримувати нижчу за мінімальну заробітну плату, йдуть назустріч керівникам підприємств, не замислюючись над своїм майбутнім. Вони не усвідомлюють, що “тіньова зарплата” – не просто серйозне порушення податкового законодавства керівником, але й ілюзія блага для того, хто її отримує. Не відраховуючи кошти до Пенсійного фонду, працівник може залишитися без гідної пенсії, соціальних гарантій при втраті працездатності. Адже вона сама не потурбувалася про себе, віддавши перевагу тимчасовому благу – зарплаті “у конверті”.

На кожному підприємстві має дотримувалося законодавство про оплату праці. Роботодавці повинні усвідомити, що час дешевої робочої сили відходить у минуле.

Коментарі закриті.