Для тих, хто шанує та не забуває історію свого краю, родина Мишастих із Блистови підготувала до друку і видала книгу про рідне село.

Опис села зроблено колишнім учителем Михайлом Мишастим, доповнений Юрієм Мишастим, а перекладений українською мовою і ще раз доповнений Андрієм Мишастим.

У книзі використані дані церковних літописів, єпархіальних та ісповєдних відомостей, які були в архіві церкви Блистови та передані Чернігівському історичному музею, податкові книги села та реєстраційні дані Чернігівського губернського статистичного бюро, що знаходилися в архівах Блистівської волості.

У виданні розміщено карту села, багато фотознімків як Блистови, так і її околиць. Є фото славетних земляків. З книги можна дізнатися про флору і фауну населеного пункту, походження назви. Цікаво було довідатися, що у 60 – 70-х роках минулого століття поблизу Блистови знайдено поклади кам’яної солі, кам’яного вугілля, згустки нафти, а ще – газ, але у невеликих кількостях. Щоправда, розробка корисних копалин була визнана фінансово невигідною.

Або ще таке. За Блистовою, окрім нинішнього Дереповчиного хутора, в якому нема жодного жителя, були ще й такі: Молькин, Тупіцин, Мар’янчин, Гуторів, Бобирів. Усі вони, окрім Дереповчиного і Гуторова, заливалися деснянською водою.

Цікавими є оповідки про Терентія Кореня – відомого на увесь світ силача-борця; Михайла Мишастого – самодіяльного композитора, диригента, поета, фольклориста, кавалера ордена Трудового Червоного Прапора; Олену Лук’янову – директора інституту педіатрії і гінекології Академії медичних наук України.

Книга видана у Києві обмеженим ти­­ражем за сприяння родини Мишастих і належить до розряду історичної спадщини. Більш детально з її змістом можна ознайомитися, завітавши до Блистівської сільської бібліотеки.

Коментарі закриті.