Підлатають одяг, поміряють тиск, зроблять масаж
Менянин Іван Ігрушко задоволений роботою перукаря відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги Світлани Бабченко.

Спеціалісти територіального центру соціального обслуговування управління соцзахисту населення РДА надають близько 40 різних послуг.

Для стареньких

– Створено наш центр для соціального обслуговування та надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, за місцем проживання або в умовах стаціонарного перебування, – розповідає директор терцентру Галина Лисенко. – Маємо у штаті трьох робітників по ремонту житла, тракториста, швачку, перукаря, робітника по ремонту взуття, електрика. Як і інші відділення територіального центру, відділення адресної допомоги обслуговує непрацездатних громадян (тих, які досягли пенсійного віку, або інвалідів).

Галина Василівна пояснює, що старенькі, котрі не мають працездатних рідних (до таких відносяться діти, батьки, чоловік або дружина, якщо вони не пенсійного віку або не мають групи інвалідності), обслуговуються безкоштовно.

Загалом працівники відділення надають близько 40 різних соціальних послуг. У відділенні є бензо- та електропила, робітники пиляють та рубають дрова, виконують дрібний ремонт житлових та господарських приміщень, обрізають дерева, обкошують садиби тощо.

– Окремо хочу сказати, що спиляти в обійсті непотрібне дерево ми не можемо, бо не маємо для цього спеціалістів з відповідними допусками, – зауважує директор терцентру. – Швачка відділення відремонтує одяг, ушиє, підкоротить, замінить замок тощо, чоботар підклеїть та прошиє взуття. Перукар підстриже, при потребі обслужить підопічного вдома, але для цього треба попередньо домовитися і уточнити час відвідування.

Трактором тут допоможуть перевезти вантажі, виорати город та викосити траву роторною косаркою. Електрик відділення відремонтує розетки, настільні лампи, замінить запобіжники, вимикачі, підвісить люстру, проведе електропроводку тощо. При роботі використовує матеріали замовника.

Щоб отримувати послуги у відділенні адресної допомоги необхідно подати заяву до управління соціального захисту населення, взяти за місцем проживання довідку про склад сім’ї, для деяких категорій – надати довідку про доходи за останні шість місяців. Заяву можна подати через соціального робітника, який є у кожному населеному пункті.

Відповіді на всі питання щодо обслуговування відділенням можна отримати за телефоном 2-36-89.

Гуртом – на гімнастику

У квітні 2009 року у терцентрі відкрилося відділення соціально-побутової адаптації Працює тут медична сестра (з масажу) та соціальний педагог (психолог).

У цьому відділенні обслуговують громадян похилого віку, інвалідів (які досягли 18-річного віку) незалежно від сімейного стану, які мають часткове порушення рухової активності та не мають медичних протипоказань для перебування у колективі.

Медична сестра зробить масаж, а також виміряє артеріальний тиск, зробить внутрішньом’язові, внутрішньовенні ін’єкції надасть інші медичні послуги як у самому відділенні, так і вдома.
Для громадян похилого віку та для інвалідів у відділенні створено бібліотечку. Психолог методичні поради надає також у відділенні і вдома, проводить лекції, бесіди, зустрічі.

А ще тут організували групу, яка займається лікувальною гімнастикою, планують відкрити гурток в’язання та вишивання.

– Можемо надати (за наявності) у тимчасове користування технічні та інші засоби реабілітації (ходунки, опорні палиці), – зауважує Галина Лисенко. – Для цього потрібно надати копію паспорта, пенсійного посвідчення. Навіть якщо у пенсіонера є діти працездатного віку, ця людина може звернутися до нас по допомогу – і ми поставимо її на облік. Завжди знайдеться вихід зі складної ситуації, надамо і матеріальну допомогу. Для пенсіонерів такої категорії послуги коштують мінімально. Усі бажаючі одинокі, самотні люди похилого віку, звертайтеся до нас у територіальний центр. Тут завжди будуть раді вам допомогти. Для обслуговування відділенням соціально-побутової адаптації необхідно написати заяву і взяти довідку про склад сім’ї.

Коментарі закриті.